| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Osudy rozervanců

Děkuji za reakci, Karmen.
Jen dovysvětlení:
- Nepěstuji milenecké vztahy, mimomanželské vztahy v manželství měl manžel, já jsem byla zcela věrná.
- Zázemí v manželství - tedy i finanční jsme si s manželem poskytovali dle dohody : manžel pouze kariera, já všechno ostatní (tedy veškeré! mužské i ženské práce, stavba domu, péče o dítě, něho i rodinu...)
- Těžko hovořit o problémech v komunikaci. Jen pro ilustraci: když jsem např. jednou stresem a únavou na chvíli ztratila vědomí a zůstala ležet pod schody s otřesem mozku a prasklým ramenním kloubem, jednoduše mě...překročil...Přesto mě stále "miluje" natolik, že se nechce rozvést a mé očekávané dítě se jistě stane vítanou zbraní v boji o mne (deset měsíců po rozvodu totiž otcovství stále náleží původnímu manželovi).
Co vás zaráží:
- antikoncepce? ano, byla. A šance otěhotnět (diagnozy, věk) téměř nulová.
- propuštění z práce? změna zaměstnavatele (od soukromníka do státní organizace) a zkušební lhůta, tedy vždy a vše legální
- sociální dávky? K smíchu, vždyť z manžela nelze vymámit ani výživné na jeho studující dceru (měsíční příjem má daleko za úrovní poslanců). Pokud zažádám o soc. dávky, dostanu odpověď, že jsem vdaná (rozvádíme se 20 měsíců) a výživné na mne i očekávané dítě má platit můj manžel.
A přítel? To není milenec, žijeme od začátku spolu v mém bytě. Veškerá práva má však jeho manželka, já jen ty povinnosti. Od vztahu jsem očekávala to co deklaroval na začátku: rozvod, jehož já nejsem příčinou, nový život se mnou.
To nečekané dítě byla jen taková nadstavba, potvrzení, že k sobě patříme - tedy na začátku těhotenství. Z úhlu pohledu po sedmi měsících těhotenství a 16 měsících vztahu velká komplikace, nezodpovědnost, protože matky nemanželských dětí se svých práv i práv dětí dovolávají jen těžce - vše je na dobré vůli druhé strany, jinak je to na léta soudních sporů. Nemůžu si pomoct, ale když zhodnotím vývoj, respektive nevývoj v obou vztazích, pocit klidu na mé straně by byl nezodpovědný, něco jako sázka do loterie. A je to nedůstojné - pro všechny. Ale jak vy říkáte: na "kdyby" je pozdě.


Misa2: moc ti děkuji, doporučené organizace jsem zkusila už dřív, nemůžou mi pomoci, jsem opravdu v legislativní pasti. To o slabošství partnera jsem se bála pronést i před sebou nahlas (Konec konců - já mám taky máslo na hlavě). Ale postará se prý o nás, jenže pořád přesně nevím jak a na jak dlouhou dobu :).

Radko: máš pravdu, pro jeho okolí jsem oficiální partnerka, ten argument "kvůli dítěti" (stýkáme se, snad si i v rámci možností rozumíme) se změnil na "čekání na rozvodovou dohodu" (čekání na povolení rozvodu od manželky).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.