| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mateřská dovolená v pohodě

ahoj Samedko a všechny!
já taky často říkám psovi "papej" a dítěti "běž si umejt tlamu" apod.- mám to nějak pomotaný...;)
Je to zajímavé, co píše Lenka o učení se během kojení, já to měla spíš jako vy ostatní;) /kojení + noční bdění + úbytek bílkovin atd. celkový zápřah = horší funkce myšlení, ale i neostré vidění, nesoustředění atd./
ale já si myslím, že hodnota člověka nespočívá pouze v jeho momentální hodnotě IQ (tykve) a v tom, jak moc dokáže "zaplout" mezi většinovou společnost a být stále informovaný, společenský a IN!! (free-cool-in čili frikulín;))
během mateřské jsem zapomněla asi tak 50% všech svých vědomostí, jsem roztěkanější, pomalejší a méně výkonná ve všech intelektuálních fcích (na MD jsem nyní 7let a brzy mi končí), ale stejně si nemyslím, že bych byla horší než předtím nebo zkrátka "zblbnutá" ;-))
nebo možná částečně zblbnutá jo, ale přecejen se na ten uspěchaný svět plný 500%ních výkonů a uběhaných managerů dívám trochu s úsměvem a říkám si, jestli stále se za něčím hnát a nic nestíhat atd. je tím pravým naplněním života...
vidím, kolik malicherností mě dříve dokázalo naštvat! člověk se na mateřské hodně sám sobě odhalí, ledacos, co si nalhával, se mu odkryje...
řekla bych, že mírné "zblbnutí" a určitý nadhled nad tím všedním lidským trmácením - rekapitulace toho, proč jsme na světě a co má skutečně smysl (dětský prdýlky určitě, ale i jiný věci) - může být i prospěšné!
Rozhodně během mateřské možná nepřibývá u někoho šedokorová chytrost, ale možná přibývá životní moudrost...
Kdoví, třeba už jsem kmetsky senilní a jen tak blábolím ;-))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.