| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Děti s televizí v pokojíčku hůře prospívají

To je zajímavá otázka, vůbec celá tahle diskuse mi přijde - zvláštní. Třeba PC v pokojíčku. Proč ho berete jako něco, co je na hraní??? PC má být přece základní vybavení, které slouží k přísunu informací. Potřebuju vědět kdy jede autobus - najde se na netu. Jaké bude počasí? Co nového v novinách? Televizní program? Rozbila se lednice, kde sehnat novou za rozumné ceny? Všechno se dá najít na netu. Dítě by naopak mělo být seznámeno s tím, že PC NENÍ hračka, ale základní prostředek informačních technologií. Samozřejmě připojení k netu by nemělo mít k dispozici příliš malé dítě, ale i malé dítě může čerpat pomocí PC velká kvanta znalostí. Osobně jsem dítěti nedala nikdy k dispozici hru, kde by bylo násilí. Ale vzdělávací hry k dispozici má. Musí přemýšlet, učit se řešit problémy. Učí se počítat, psát, dělá pěkné grafické práce na PC. Dokáže z paměti vysypat rozdíl mezi 2D a 3D objekty a ukázat to i v reálu (obrázek na papíře/prostorový předmět). Je mu 5 let...
Ale ani já jako dospělý člověk absolutně nechápu, proč může brát někdo PC jako prostředek ke hraní. Prostě nechápu, asi na to nemám buňky. Sedím u PC celkem dlouho denně, ale hru, jé to bych asi přemýšlela dlouho. Možná sudoku naposledy před týdnem, nějakou delší hru - to bych se nedopočítala, to bude tak 5-10 let. Ale PC je pro nás v rodině prostě informační zdroj. Proč kupovat odborné knihy na jakékoli téma, když pokrok jde dopředu a nejnovější informace jsou k dispozici v odborných článcích? Je to sice v angličtině, ale to by snad aspoń průměrně vzdělaným osobám vadit nemělo. Navíc proč mít encyklopedie v papírové formě, když PC forma je operativnější, rozhodně skladnější a ke stromům šetrnější... Tak to je zase náš přísup, no...
Samozřejmě syn má i činnosti vykonávané "rukou" - kreslení, psaní, i ty vodovky a tak apod., ale to ho baví tak hodinku denně. A než by koukal a nudil se - prostě zaměstnává mozek. A o tom to je - kdo ten PC k čemu užívá, jestli na nesmyslné klepání myší (syn má jako neužitečné velmi omezené dokonce i závodní hry) nebo na rozšíření obzorů...
A k TV - no já osobně TV používám jako "zvukovou kulisu". Nesnesu rádio a ticho taky nic moc, do 20 minut je mi z toho zle, neposlouchám absolutně žádnou hudbu a v radiu to bez ní neumějí... Takže zlatá TV, jinak by mi asi po 6 letech na MD už hrabalo...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.