| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak mi ukradli porod

Ahoj Petro i všichni ostatní!
Článek o ukradeném porodu je moc hezky napsaný a v mnohém souhlasím, ačkoli já sama bych raději volila lékařsky vedený porod. Je mi 35, čekáme první dítě, a tak si myslím, že účel světí prostředky, raději vydržím na sále s lékařem poblíž a monitorem na břiše, než abych něco riskla. Dřív se rodilo doma, přirozeně, bez doktorů a klystýrů…dobře. Jenže já bych přirozeně nikdy neotěhotněla / naše mimčo je ze zkumavky/ a např. babička mého muže umřela doma při přirozeném porodu jeho mamky….
Já si myslím, že za tou diskuzí o holení a klystýrech se skrývá něco jiného. Je to nezájem o pacienta, to, že jsme všichni většinou jen pojištěnci, anonymní bytosti…Někdo mi tu vyčetl, že vyznávám totalitní způsoby ve zdravotnictví…vůbec je nevyznávám, my je tu ale bohužel pořád máme. A není to v holení…..stejně se většina z nás holí a kdyby bylo potřeba šít, aspoň se to bude líp hojit.
Dovolím si přirovnání, doufám, že nikoho nenaštvu:
Nedávno jsem jela pozdě večer do Prahy na veterinu s naší fenkou, protože začala kašlat a zvracet, a když jsem přišla večer domů, bylo jasné, že má zánět průdušek zralý na antibiotika.
Vlídně nás přijali, hodinu se nám pečlivě věnovali, udělali potřebná vyšetření včetně rentgenu, všechno mi vysvětlili, Sáru zaléčili a poděkovali nám za návštěvu. Byli jsme totiž zákazníci, nikoli pojištěnci. A oni si přáli, aby měli dobré jméno a my i ostatní je navštěvovali dál.
Lékař ve státní nemocnici rozhodně nemá žádný zájem, aby přitáhl pacienty – naopak. Pacient, který platí pojištění, tedy ono se mu strhne z platu a on ani neví, kolik a kam….
Tak nemá žádný zájem vědět, co se s jeho penězi děje. Zkuste si nechat udělat výpis od zdravotní pojišťovny, co se s vámi v minulém roce všechno dělalo. Možná zjistíte, že chodíte k soukromým odborníkům o jejichž existenci ani netušíte a zobete drahé léky. Ale všichni se tomu jen pousmějeme, protože nás to nic nestojí.
Nechci tady rozpoutat politicko-ekonomickou diskuzi. Jenom si myslím, že by se i do zdravotnictví měla dostat konkurence a boj o pacienta…hned by se k nám na tom sále chovali jinak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.