No já teda nevím, mně se ten popis moc nezdá. Podle popisu bych řekla, že je to vhodné spíš pro menší děti - bydlí se v chatě, jídlo dostanou až pod nos a vedoucím se říká teto. Neumím si představit bazén v horské chatě.
Taky by mě zajímala cena. Jestli tábor nemá sponzora, vím z vlastní zkušenosti, že je problém ho ufinancovat, protože se musí platit nejen jeho údržba, elektřina, jídlo ale taky to, co vidět není - plat vedoucím, kuchyni, uklízečce, zdravotníkovi, zaplatit školení vedoucích, odvoz odpadků, čističku vody apod.
Řekla bych, že pro větší děti je lepší tábor, kde se bydlí v chatkách nebo ve stanech a nemusejí mít dokonale vybavenou hernu. Jestli se dokáží zabavit i v dešti, záleží spíš na vedoucích než na vybavenosti. Z hlediska hygieny mně by spíš zajímal stav a čistota záchodů a umýváren. A jestli mají možnost se kdykoliv přes den napít (ne nějakých limonád).
Neumím si představit, že bych ve 14 letech měla nějaký cizí holce říkat "teto". A to jsou tam jen ženský? To asi neni dobrý. Kdyby tam byli kluci, těm by se říkalo "strejdo"?
A s tím masírováním dneska - kde vzít jistotu, že dítě nebude tvrdit, že bylo sexuálně obtěžováno?
A ještě jedna věc. Péct koláč z borůvek, které děti nasbírají v lese, se nesmí. Děti mohou dostat jen takové jídlo, u něhož lze prokázat původ, tj. kde bylo koupeno. Naštěstí jsem zatím nepoznala tak praštěného hygienika, který by jel zrovna po tomhle.
Předchozí