| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co mě překvapilo na mateřské dovolené?

jo jo ,můj manžel ja také takový táta. nikdy neměl problémy třeba s přebalováním...u druhého dítka dokonce vstával i v noci houpat abych se já vyspala (protože ten kdo se nesmí v první řadě položit je mamka)snad kromě žehlení zvládne a dělá když je potřeba vše. ale hlavně se věnuje dětem. já si ráda v klidu umyju nádobí ,po dni co třeba hodinu kreslíme potápěčské brýle komukoli a čemukoli :-),zjišťuji jaká je to odpočinková činnost. o tom jsem prve nepsala.
shodou okolností dostal manžel pár dnů po porodu výpověď a celkem dobré odstupné (půl roku bychom s tím vydrželi) a tak jsme si řekli,že se nikam nebude hnát a využijeme toho volna.pomůže mi ,užijem se a doděláme co budeme potřebovat na bytě(měs před porodem jsme se stěhovali a stačili tak max vymalovat) mě ale překvapilo,že i když jsme byli na vše dva,tak stejně se neudělalo nic víc než to, že jsme obstarali děti a sebe a že když byl třeba občas na brigádě tak jsem zjišťovala,že je to doma bez táty nějak ve větším klidu. a to jen z provozního hlediska. to že také už bušila na dveře ponorka, to je věc jiná. přijít ta výpověď o půl roku později bylo by vše asi zase jiné podle toho jaký je synek pohodář.to se ale těžko srovnává.od listopadu zase fungujeme podle většinového vzoru a hlava rodiny vydělává. určutě nelituje toho,že s náma byl a že si užil dětí.i když byli dříve zapojen do domácnosti,myslím že stejně pocítil jaké to opravdu je starat se o ty drobky a dříve netušené asi pochopil.já jsem také ráda.přišli i krize a museli jsme si i vyřikat jiné postoje třeba ve výchově. což byla další věc která mě překvapila,ale nějak se to objevilo až teď.když dřív přišel manžel z práce domů akorát na koupání není se vlastně čemu divit. no a také to dosud na žádnou velkou výchovu nebylo, což se s obdobím vzdoru atd začíná měnit :-)
tak jsem se rozepsala, ale doufám že jste pochopili,že jsem nekritizovala mužské plémě, ale situaci ,kdy jsme ani ve dvou nepociťovali,že bychom to doma zvládali nějak lehce,což mě překvapilo

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.