| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nebojte se porodu!

ahoj,

mě taky hodně pomáhalo sedět na záchodě. Navíc se mi dost chtělo na velkou (byla jsem 4x) a zvracela jsem. Myslela jsem si, že je mi zle od oběda, že jsem se přejedla. Břicho mi tvrdlo už celé odpoledne, ale nebylo to nijak bolestivé, pravidelné (a už méně příjemné) stahy začaly ve 20.00. Do porodnice jsme šli v 01.00 pěšky (cesta trvala asi 1/2 hodinky, tj. jednou tak dlouho než normálně) spíš se zeptat, co se děje. Kontrakce totiž byly časté ale po půlnoci už nepravidelné. Manžel vzal pro jisttu zavazadlo, já ani nehctěla, domnívala jsem se, že nás pošlou domů.
No a brali mě hned na sál, otevření na 4 cm. Vzhledem k poloze mimča (KP) jsem měla povinný epidurál (rodila jsem v Grenoblu), poslední dva měsíce před porodem dokonce uvažovali o císaři. Definitivně se rozhodlo až po posledním monitoringu na sále - rodila jsem "dolní cestou". Epidurál zabral kolem třetí ráno, pak už to byla fakt pohodička. Malý se narodil v 9.15 ráno, celkem tedy 13 hodin, z toho zhruba polovina bez epidurálu.
Je fakt, že v momentě, kdy mmi ho dali jsem za něj byla docela vděčná, i když věřím, že bych to přežila i bez něj. Nejhorší pro mě byla doba, než mi v porodnici řekli, že skutečně rodím, to mě uklidnilo.
Pro příští porod váhám, zda znovu epidurál či ne. Tady totiž na rodičky bez epidurálu koukají tak trošku jako na exoty a automaticky předpokládají, že ho bude každá chít. V mém případě PRO Epidurál mluví to, že porod (a halvně pakšití - jen nástřihu hráze, poranění žádná) je fakt pohodička, člověka nic nebolí, jen si tak leží. PROTI Epidurálu mluví to, že mi asi o 2 hodiny prodloužil porod, rozhodil kontrakce (byli časté, ale slabé, nepomohl ani oxytocin) a necítila jsem vůbec pánev (možná špatné načasování, mám známou anstezioložku, ještě se budu muset poptat, až to bude aktuální) a díky tomu jsem špatně tlačila, takže nakonec brali malého kleštěmi. Nejhorší z celého porodu pro mě byl okamžik, kdy bylo celé tělíčko venku a hlavička ještě uvnitř (aby mě namotivovali, řekli mi, ať se podívám, jak malý vychází). A já už fakt nemohla, po více než 1/2 hodině tlačení jsem už nestačila s dechem. Taky proti epidurálu mluví to, že od 3cm oteveřní vás dají na sál bez WC a sprchy. Ještě to budu muset vše důkladně promyslet.
Naštěstí vše dobře dopadlo.Vše se rychle zahojilo, víc než šitá hráz mi vadily hemeroidy, které jsem si způsobila špatným tlačením.
Iva

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.