| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nebojte se porodu!

Danielo, přidávám se do klubu :), taky považuju svůj porod za bezbolestný. Nic na tom nemění fakt, že jsem měla 2 dny před porodem poslíčky (slabé kontrakce bolestivé jako menses.
Do porodnice jsem jela hlavně na kontrolu, zda je vše v pořádku, protože jsem tohle za začátek porodu nepokládala. Byla jsem na 1 prst otevřená a vypadalo to na brzké prasknutí plod. obalu, tak si mě tam nechali. Já měla trapný pocit, že zabírám postel. Asi za 3 hodky po přijetí, kdy se nic nedělo, mě praskla voda. Pak to byl ale fičák - z 1 prstu na 10 jsem se "připravila" za 30 min, kontrakce, které začaly, byly skoro kontinuální ale daly se prodýchat, netvrdím, že nebolely ale nebyla to žádná hrůza (měla jsem rezervy :)). Pak mě asistentka zkontrolovala a šokovala mě i manžela (který neměl sebou ještě foťák říkaje si času dost :-D), že jdeme rodit. Na 3 kontrakce byl malý venku. Super bylo rodit přímo v "čekárně" ne na sále, na manželské posteli na čtyřech. Vřele doporučuji!!! Přestože byl malý velký 3,85kg a 54cm, tak to šlo bez nástřihu a téměř bez šití.
Na bolest si z porodu teda nepamatuju ale na co si pamatuju je ten ohromný příval energie a vzrušení po "akci". Porod byl pro mě vážně krásným zážitkem. V souvislosti s druhým porodem mě trápí jenom jedna věc: abych dojela do porodnice včas. Jako prvorodička jsem to stihla za hodinu od začátku porodu do narození mimča.
Tak držím všem čekatelkám palce ať jim to vyjde co nejlíp a těm méně šťastným než já, které rodily dlouho, aby na to zapomněly a těšily se z miminek.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.