| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nebojte se porodu!

Milá Lenko,
zkusím to celé rozdělit na dvě oblasti.Jedna je ta stránka psychická a druhá fyzická.
Já jsem vždycky při všech těhotenstvích s děťátky v bříšku hodně komunikovala.Těch komunikačních možností je víc a každému asi sedí něco jiného.Mně nejvíce bavila tzv.automatická kresba-kreslíš si pocity miminka,jeho polohy...a vyciťuješ jak se vlastně má.Když si člověk na tyto věci vymezí čas a prostor ,časem si tuto techniku přivlastní a je mu velkým pomocníkem.
Také jsem vždycky v sobě potřebovala mít jaksi"čisto"-srovnané vztahy na kterých mi záleží(většinou je hodně důležitá maminka a partner)a tak jsem období těhotenství pracovala i po této sránce.Připravovala jsem se také mentálně-představovala jsem si atmosféru porodu(barvy,vůňě,pocity)a také jsem si neustále opakovala-porod bude co nejkrásnější pro mne a miminko.Tuto větu jsem si opakovala tak dokonale,že když jsem se třeba probudila v noci(již v pokročilém stupni těhotenství),abych se otočila z boku na bok,hlavou mi neustále projížděla tato věta.
Co se fyzické stránky týká,je hodně důležité se uvolnit.Jedna z takových úžasných babských rad je,že čím víc člověk otvírá ústa-tím víc se otvírá spodek.Takže úplný opak v porodnicích známé věty-"Nekřičte nám tady maminko"Je dobré se hýbat,mít kolem sebe prostor a dělat prostě to,co si tělo žádá.A docela důležité je při porodu samotném-netlačit-tělo funguje samo svým tempem a dochází k tzv,ejekčnímu reflexu(vypuzovacímu).Je to totožný reflex ke kterému dochází třeba při ejakulaci,nebo reflexním vypuzování mléka z prsu.Do hry jsou zapojeny tytéž hormony.Bohužel ani tolik tradované "tlačit se musí"není pravdivé.Když zmiňuji ty hormony,tak jeden z nich je právě oxy
tocin,který si naše tělo při optimálních podmínkách produkuje.A kdy vzniká?když je mezi partnery všechno v pohodě,tak třeba jenom když se na sebe dívají lidé,kteří se mají rádi(muž a žena),když žena cítí pach svého muže(stačí mít sebou třeba propocené tričko),nebo při líbání.Někomu to příjde jistě absurdní -je snad mnohem přirozenější si nechat píchnout injekci?
Když už porod dojde do fáze,že je cítit hlavička,, trochu povyleze a potom se zase jakoby zasune-říká se tomu"poslední rozlučka"-ženy si často myslí,že právě teď musí co nejvíc zatlačit a protože tělo ani miminko není ještě připraveno,mamina se často natrhne.V tuto chvíli je potřeba vyčkat,být trpělivá a miminko potom krásně pozvolna vyklouzne.
Maliník,lněné semínko,cokoli co podporuje stahy dělohy tu již někdo zmiňoval.
Zkuste si přečíst třeba knížky od francouzkého porodníka Michela Odenta:Znovuzrozený porod ,Láska jako věda-je tam krásně vysvětleno ,např.jaké hormony jsou zapojeny do procesu porodu(nejen)
a při jakých příležitostech si je tělo vyrábí(či nevyrábí).
Nejde to všechno napsat úplně dopodrobna.Nechtěla bych nikomu radit,každá jsme jiná,ale příjde mi lepší šířit zprávu o tom,že se dá pracovat na tom,aby porod byl co nejpříjemnější,než tu, že porod prostě bolí.
Jsem přesvědčena o tom,že porod nemusí bolet,ale je to prostě"poctivá makačka"na sobě a v sobě,která je potom odměněna příjemným zážitkem s nesmazatelnými následky pro ženu a nového človíčka:-)Ať se vše daří.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.