| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vojtova metoda a psychika

Je pravda, že se dřív Vojtova metoda tolik necvičila. Před rokem 89 byla tabu a cvičilo se tajně na několika místech republiky. Ano, cvičily jen postižené děti. Teď cvičí děti, které se otáčí jen na jednu stranu, nepoužívají některé svaly..... Oni by to bez cvičení také zvládly, naučily by se to náhradním způsobem, stejně jako dřív.Jenže náhradní způsob může znamenat později skoliózu, ploché nohy..... A pamatuju si na přeplněné čekárny u ortopeda. I já měla křivá záda.
Srovnáváme si tady zkušenosti se cvičením. Jenže to nejde. Každé dítě má něco jiného, je jiné, každá maminka má jiný postoj. Necvičíme stejné cviky. A většinou reagují maminky, které s dětmi cvičit nechtějí. Pro mě to taky nebyl med. Musela jsem si zvyknout a psychicky se stím vypořádat, ale vyplatilo se.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.