| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vojtova metoda a psychika

K maminkám, které své děti "nenechali mučit", patřím. Ale moje zkušenost je vysloveně osobní, nehledala jsem žádné další informace v literatuře nebo okolí.

Mám dceru, které lékaři žádný problém nenašli - takže ani Vojtova metoda nebyla - a najednou v 7 letech jí zjistili skoliozu. A zhoršení 10 stupňů za 6 měsíců.

Mám ještě syna, kterému lékaři naopak "jakési odchylky" zjistili. Doporučena Vojtova metoda, šli jsme na rehabilitaci - a tam brek. Křik, řev, pláč. Dost mě to vyděsilo už v čekárně. Když jsme přišli na řadu, začala sestra takové ty běžné argumenty: dítě to nebolí, ono brečí jen tak; kdyby to bolelo, tak je to k prospěchu dítěte; maminko, jděte si do čekárny (a neotravujte). Řekla jsem, že syna to cvičení prostě bolet nesmí...a oni mi řekli, že bolet MUSÍ. (Navzdory původním argumentům, že Vojtova metoda nebolí). Situace se rychle vyhrotila do argumentu - jestli teď odejdete, tak už se nevracejte!

Možná jsem udělala chybu - ale byla to chyba z lásky. Odešli jsme a nevrátili se. Nemyslím si, že "mučení" je někomu k prospěchu. A nemyslím si, že by dítěti prospělo vědomí, že ho rodiče úmyslně trápí a nechávají trápit. Takže - my jsme odešli. Syn má ovšem dnes potíže s jemnou motorikou.

Obě děti jsou starší, růst už ukončily.
Ještě pozn: v případě syna šlo o "nějaké odchylky". Nikoliv o vadu, která by mu bránila v pohybu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.