| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vojtova metoda a psychika

Chci ještě dodat, že přes ujišťování pediatričky, že to nic není, se na rehabilitaci také chystám - zatím ke známé, která je rhb dětí na mateřské a je ochotná mi dítě proklepnou. On totiž dělá přesně to, co tu někým bylo popsáno: má mírnou predilekci, díky které nejspíš preferuje jednu stranu a stáčí se k ní na břiše a zádech. Manžel má pěkně placatou hlavu, taky to "nic není" (Copak chodím s hlavou v úklonu?), ale že ho pobolívají záda, s tím už si to do souvislosti nedává :-)). Já jo. Ono totiž o placatou hlavu jako takovou opravdu nejde, jde o to, že dítě vnímá "celým tělem", tedy kam jde zrak, jde i hlava, trup, ruce... A že se to samo spraví - pokud je tam problém, tak ne. Jen se to třeba kompenzuje, není to tak viditelné, ale ta vada tam je, a časem to tělo odnese - nejpravděpodobněji na páteři.
Já taky často slýchám, že to přejde samo, že za nás se tak necvičilo. Jo, ale koukněte, jak lidi chodí, co je bolí, to nemusím být odborník, abych to viděla.
Nehodlám své dítě zbytečně trápit, ani mu popohánět vývoj, či ho nějak po svém rozvíjet - to musí ono samo. Je-li tam ale problém, tak si tvöří náhradní - špatné - pohybové vzory. V tom případě zaujmu nekopromisní a pevný postoj a cvičit budu. Pokud to nepůjde Vojtou, budu hledat něco jiného, nebo jiného terapeuta, ale skončím jedině s pocitem, že jsem udělala maximum.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.