| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vojtova metoda a psychika

Dobrý den, já sama mám půlroční holčičku, která naštěstí netrpí žádnou vadou, ale i tak s ní plánuji začít cvičit za pár měsíců hathajogové cviky, které jsou určeny pro děti. Jóga příznivě ovlivňuje duševní vývoj a ten má zase vliv na tělesnou stránku. Moji známí mají chlapce starého 2 roky a druhému je 8 měsíců. Oba dva cvičí Vojtovu metodu a vím, že u toho hodně křičí. Jednou jsem u tohoto cvičení byla a určitě mě ovlivnil křik dítěte, které neví, co se s ním děje, bolí ho to a tím horší je to, že bolest přichází od rodičů. Maminka dětí tuto metdou odmítla praktikovat, tak ji dělá tatínek, který má prý pevnější nervy. Existuje ale metoda zvaná Bowenova tlaková masáž, která je šetrná a slouží m.j. i ke zlepšení stavu dětí s dětskou mozkovou obrnou. Bowenovu masáž jsem několikrát podstoupila ještě před početím, protože pomáhá odstranit různé bloky a mně pomohla s ženskými problémy. Věřím, že jsem díky této metodě a józe snadněji otěhotněla.
Starší chlapec mých známých tuto metodu podstoupil a jeho stav se zlepšil. Podle mého názoru veškeré zákroky na dětech a obecně na lidech, které bolí a bojíme se jich, ať už se jedná o cvičení, injekce nebo nesprávné zacházení ovlivňují naši psychiku a mají vliv na náš další vývoj a přistup k životu. Přeji vám hodně úspěchů v hledání té správné cesty. Ivana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.