Milý Strašidelný Bobe, neber to prosím jako mentorování z mé strany, ale opět Tvůj velmi logicky znějící úsudek, že je důležitá kvalita informací a nikoli médium, neodpovídá realitě. Speciálně u dětí fakt záleží na tom, kdo a jak informaci a zážitek zprostředkuje. Pro dítě je tisíckrát (asi ještě víc) přínosnější, když mu máma či táta byť falešně zpívají písničku, než když si tu písničku poslechne v dokonalém profesionálním provedení v televizi. Tím prvním získá základy hudebnosti, přínos televize pro rozvoj hudebnosti dítěte je nulový. Ještě zřetelnější je to u jazyků - ty se dítě do nějakých 9 let jenom z televize nenaučí nikdy. Pro děti je totiž zcela zásadní podmínkou intelektuálního vývoje sociální interakce a tu mu nikdy televize nedá.
Mohl bych tu ještě psát o negativním fyziologickém působení televize na mozek dítěte (zcela bez ohledu na typ programu), ale to je jiné téma.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.