| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vojtova metoda a psychika

Pořád mi vrtá hlavou, co tady dost lidí píše o preventivním cvičení. Já jsem měla představu, že když dorazím s dítětem k fyzioterapeutovi, buď proto, že má nějaký problém, nebo prostě preventivně, protože chci mít jistotu, že v budoucnu mít žádný problém nebude, tak fyzioterapeut dítě prohlédne a já se dozvím, že to, že např.nedrží hlavu atd., je způsobeno tím, že má nějaký ten sval oslabený, nebo proto , že se mu nechce, ale je naprosto v pořádku. V prvním případě je Vojtovka namístě a je dobré cvičit, ve druhém je to zbytečné a necvičí se. Nebo někde předepisujou Vojtovku, i když je dítě v pořádku, ale prostě se třeba neotáčí, i když by už dle tabulek mělo? Moje dcera veškerý tabulky spíš předbíhala a v jejích dvou letech jsme na Vojtovce stejně skončili,protože po osmnáctém měsíci začalo být vidět, že má špatné držení těla.Jasně, není to nic, s čím by se nedalo žít, takových dětí vídám spoustu,ale na druhou stranu, jak říká naše neuroložka, je zbytečné, aby měla nohy do "x". Kdybysme cvičili od malička, mohli jsme to mít dávno za sebou.R

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.