| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vojtova metoda a psychika

Chtěla bych Vám napsat svůj názor na vliv Vojty na psychiku. Mám 7 měsíčního syna a od 2 měsíců cvičíme. Hlavním problémem je synova asymetrie, CKP má 1-2 stupeň. Vzhledem k tomu, že jsem psycholožka, vůbec jsem tím cvičením nebyla nadšená, navíc všem laikům připadá Honzík jako zdravé miminko. Teď k té Vaší otázce na seriozní výzkumy na psychiku. Za prvé, je důležité si říct, co myslíte psychikou. Vojta asi bude mít pozitivní vliv na myšlení, pozornost atd., ale já myslím, že vás zajímá hlavně vliv na emoce. Sama jsem o tom hodně přemýšlela, ale myslím, že seriozní výzkum na tuto stránku osobnosti udělat moc nepůjde. Hlavně jde o to, že CKP (centrální koordinační porucha) nevzniká sama od sebe, ale má souvislost s nějakým problémem v mozku (ať už nedokrvení před či při porodu, drobná difůzní poranění atd., příčina se často ani nezjistí) a děti s tímto "postižením" mohou mít samy od sebe problémy v emoční oblasti (labilita, impulzivita atd.) Bylo by těžké prokázat na kolik jsou tyto problémy způsobené Vojtou a nakolik jsou důsledkem primárního problému v mozku. Musela byste mít 2 skupiny dětí se stejným "postiženým, jedna by cvičila a druhá ne, a pak by se po čase zjišťoval mezi nimi rozdíl. A tady narážíme na zásadní překážku - žádný výzkumník by přece nemohl přemlouvat matky, aby se svými dětmi necvičily, aby měl kontrolní skupinu. Bylo by to neetické a tudíž v psycholigickém výzkumu zakázané. Takže já cvičím, i když o kladném vlivu Vojty na emoce si nedělám iluze a cvičení mě deptá, ale prostě si neodvažuju vzít na triko synovy pozdější zdravotní problémy. Je to věc volby každé mámy, nakolik je ochotná a schopná nést rizika.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.