Dobrý večer,
já Vás ale opravdu nechci přesvědčovat o své pravdě. Já se jen snažím zastat lékařů, kteří podle mého odvedli v našem případě dobrou práci. Nemyslím si, že patří mezi tu zmiňovanou "bandu tupců" nebo "zabedněné profesory".
A kleště? Co když i použití kleští je někdy nezbytnost? Nemyslím si, že by je lékaři používali pro zábavu. Srovnání kleště versus císař, opravdu jsou kleště o tolik horší?
Pokusím se Vám to znovu vysvětlit a opravdu Vás nechci přesvědčovat.
Dala jsem si tu práci a našla si v odborné literatuře související články.
Takže ve zkratce. Plodová tíseň se řeší začátkem porodu císařským řezem. U nás se snažili tuto "tíseň" vyřešit jinou cestou, což se podařilo (díky). Celou první dobu porodní jsem byla připojena na monitor a miminko na sondě, a věřím, že chtěli po předešlých problémech opravdu pouze kontrolovat stav miminka a ne si jistit záda.
Pokud se jedná o pokročilejší stádium porodu, (což si myslím, že druhá doba porodní je) a plod zažívá pouze mírný stupeň tísně nebo se v porodních cestách zaklesne, může se situace řešit asistovaným porodem. Používá se vakuumextraktor (ten se údajně u nás nepoužívá, je prý daleko horší, než kleště) nebo kleště. Porodem kleštěmi končí údajně desetina porodů přirozenou cestou.
Myslím, že nikdo nemohl předvídat, že dojde k těmto komplikacím. Nebýt špatné polohy, mohli jsme možná porodit normálně (a to jsme si moc přáli).
Lékařka se musela rozhodnout pravděpodobně velice rychle a asi nebyl čas na přípravu na císařský řez. Dále možná zhodnotila to, že jsem prvorodička a že budu s největší pravděpodobností rodit ještě jednou. A jak známo, každé následující těhotenství po císařské řezu je rizikovější (a my chceme ještě jedno, možná dvě děti).
Manžel náš porod konzultoval s jedním porodníkem pracujícím v minulosti v Německu a Kanadě. Kleště se podlě něj používají do dneška v případě nutnosti naprosto běžně. V případě správného použití jsou bezpečné.
Dále podotýkám, že jsme mezi personálem neměli známé, neměli zaplaceného lékaře a přesto se snažili. Pro mě je to samozřejmost.
Co se týče práva, už tu byla snaha, že se zpochybnil podepsaný souhlas pacietky se sterilizací (nevím, jak to dopadlo).
Dále naprosto souhlasím s tím, že má rodička právo odepřít tu či onu proceduru. Já jsem pouze vyjádřila svou zkušenost s kritizovanými monitory a snažila se vysvětlit pravděpodobný postoj lékaře.
V podstatě to byla víceméně reakce na článek pana Petra.
Simona
Předchozí