| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Návrat do práce aneb štafetu přebírá tatínek

... tak toto já nepovažuju za věc k chlubení, je to smutný... nesnáším takové to předhánění se, čí chlap je nemožnější... když mu budu dlouhodobě opakovat, že nezkazí jenom čaj a párky, tak to podle toho taky bude vypadat.

K uvaření svíčkové není nutná žádná velká kvalifikace. Manžel je chemik, takže pokud zvládne odměřit chemikálie na reakci, nasypat je do baněk a zahřívat, je schopný toho samého i s masem, solí, kořením a podobnými ingrediencemi. S počítačem se taky byl schopen naučit pracovat, naše pračka má funkcí a požadavků mnohem méně než PC, takže taky není jediný důvod, proč by s ní nemohl umět zacházet. Jsem ochotna jej všechno naučit, cokoli stokrát vysvětlit (a vždy s úsměvěm na tváři a maximální podporou), ale nejsem ochotná tolerovat, že "on bude jednou za půl roku šroubovat prasklou žárovku a vše ostatní udělá ženská". Platí to oboustranně. Plot klidně opravím a stromy na sadě prořežu sama (ostatně práce co se dělá jednou za rok až 10 let je svým způsobem vždy zajímavá a mnohem míň ubíjející než každodenní mytí nádobí), volám ho jen tehdy, když je potřeba udělat něco, na co fyzicky opravdu nestačím (ostatně většinou to stejně děláme spolu a tak je přítomen).

Jasně že jsem taky zažila všechny ty peripetie co tu zmiňujete. To věšení prádla stylem, že vypadá jako bych ho vytáhla krávě z huby, vysávání, které mu trvalo 5x déle než mně a stejně to nevysál pod postelí... nádobí umyté tak, že bylo nutné jej umýt znovu... připálená polívka... jenomže rozdíl byl asi v tom, že jsem mu klidně několikrát a znovu vysvětlila, že účelem pověšení toho prádla je to, aby bylo poté co nejrovnější a nemuselo se žehlit, smířila jsem se s tím, že vysávání mu tvrá déle a dělá to jinak než já (a jenom jemně jsem naťukla ještě pod postelí, případně jsem přidala nějaké svoje fígle co dělám, s tím že si může sám vybrat jestli to tak taky chce dělat) a nádobí jsem pak umyla potají a řekla že to udělal dobře. A světe div se... po čase se naučil věšet prádlo dobře, vysávat stejně rychle jako já a nádobí je dávno bez problémů, vaří bezvadně (nemusí mít všechno přesně v oku a recepty v hlavě... vždyť od čeho jsou kuchařky), dělá to dobrovolně a sám od sebe.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.