| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jeden pohodový porod

Cizinko, nevím jaké máš vzdělání a je mi to vcelku jedno. Ale pokud ti slovo prkotina připadá hanlivé, proč užíváš vůči jiným lidem označení, že jsou blbí atd...To není příliš slušné jednání, nemyslíš? Navíc ani nechápu proč se snažíš diskusi zbytečně vyostřit. Ti zastánci klystýru, polohy vleže na zádech atd...čerpali většinou ze svých osobních zkušeností...Nikdo se tu nepřel o studiích a o tom, co momentální výzkumy dokazují...Pozor za pár let může být výzkum zase jinde a dál...
Osobně souhlasím s názorem, který tady již zazněl několikrát, že nejdůležitější je pohoda maminky, pak je totiž vpohodě i miminko a porod se daří. Myslím, že o psychice a instinktu je to totiž nejvíce...
Já sama jsem absolvovala přeporodní kurz, který vedla PA vzdělaná například i v Německu a neustále studující právě nové výzkumy a metody. U mnoha věcí nám pak vždy řekla dva i více pohledů na věc, plusy i mínusy a více méně nechala pak na nás, co my osobně v dané chvíli budem volit. Jednalo se například i o klystýr, holení, polohy...
A moje rozhodnutí...klystýr jsem chtěla nebo jsem si říkala, že si ho udělám doma sama...představa, že by se na sále udála nějaká katastrofa ...byla pro mě tak traumatizující..., že myslím, že by mi to bránilo se zcela uvolnit...holení mi bylo dost jedno, holím se skoro úplně sama, takže by šlo jen o zbytky :))) A co se týče polohy, preferovala jsem podřep, na židličce, ale říkala jsem si, že to si zařídím, podle toho, jak to budu zrovna cítit.
No rodila jsem nakonec císařem a bylo to dobré lékařské i moje rozhodnutí Takže snad příště...:)))
Všem maminkám přeji takové porody, aby oni i jejich miminka byli moc spokojené.
Dáša

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.