| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jeden pohodový porod

Ahoj, po přečtení několika příspěvků mi to nedá, abych nereagovala. Takže rodila jsem skoro před rokem v malé nemocnici a byla jsem spokojená. všechny doktory, kteří by mě mohli rodit jsem znala a věděla jsem, že jsou to odborníci. bohužel jsem jsme rodili opradvu dlouho.ale i tak tento zážitek hodnotím dost kladně. místo klystýru jsem dostala Yall, který jsem si vyzvedla v lékárně. zkušenosti s tím mám dobré, protože před jeho aplikací jsem měla průjem a poté už to bylo v pohodě. při porodu ze mě žádné pozůstatky nevytékaly. argument, že při klystýru mohu být infikovaná HIV, mě opravdu pobavil. teoreticky to je možné, ale to bych asi nemohla do žádné nemocnice na žádnou operaci či cokoli jiného, ne?

oholena jsem byla z domova, takže taky v pohodě, jelikož se holím normálně, tak nevím, proč by mi to mělo nějak vadit, jen jsem nechtěla, aby mě holila sestřička. k žádné infekci u mě nedošlo.

a protože jsem si o porodu a jeho možnostech také něco přečetla, tak jsem od 34 tt jsem prováděla masáž hráze a od 36 tt jsem na otevírání porodních cest pila maliník, ani jedno z toho mi nepomohlo. vůbec jsem se neotvírala a k nástřihu muselo dojít, protože vzhledem k velikosti hlavičky hrozilo natržení hráze. byla jsem potrhnaná i vevnitř.

při porodu mi nevyhovovala žádná jiná poloha, než s přizvednutými zády. sezení na míči mě vyloženě otravovalo a v podřepu mě to zase nutilo hodně tlačit, bohužel v době, kdy to vůbec nebylo žádoucí. v podstatě jsem vyžadovala stálé připojení na monitor, neboť mi vyhovovalo vědět, že miminko je v pořádku a kdy se blíží kontrakce a kdy zase odezní. mimo YAll mě dr. při porodu také vycévkovala, protože porod opravdu vůbec nepostupoval a já už byla tak vysílená, že se zkusila i tato možnost. dr. se mě před tím optala jestli s tím souhlasím a vysvětlila mi proč to dělá. mě už to bylo opravdu jedno. myslela jsem pouze na to, aby už to skončilo. a myslím, že to i pomohlo, protože malý se za 40 min narodil. možná by se tak narodil i bez toho, to bohužel nemohu posoudit.

manžel na sebe dostal takový ten jednorázový oblek. za co jsme byli vdeční, protože jsem ho dost ušpinila. takže asi tak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.