| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jeden pohodový porod

Tak už máme taky toho svého mimíska. Celé těhotenství proběhlo v klidu a pohodě. Mimíska jsme si přáli a byli jsme hrozně šťastný při pohledu na pozitivní těhotenský test.Na týden jsem šla ještě do práce pak jsem si vybrala 14 dní dovolenou a od 1.7. jsem zůstala doma na nemocenské, jelikož moje zaměstnání mi nedovolovalo dál pokračovat v práci.Bylo nádherné léto což jsem si velice užívala.Pracovali jsme na domku, který jsme si na jaře pořídili.Termím porodu jsen měla stanoven na 10.2.2007, přestěhovali jsme se do nového domku, přešly vánoce a termín se přibližoval.Na váze se ručička zastavila na 15 kilech,které jsem nabrala za poslední měsíc,trochu mě začaly otékat nohy , ale jinak to bylo stále pohodové.14 dní před termínem dostal můj přítel chřipku se 40ti stupňovými teplotami. Bála jsem se že jí od něj dostanu, ale někdo se o něj starat musel.Obavy jsem měla také z toho, že kdyby se náhodou ozval mimísek, tak mě nebude moci ani odvézt do porodnice, natož aby tam byl se mnou.Celý týden jsem tedy čekala co se stane,ale vše proběhlo dobře.Po 5ti dnech teplot,zimnic,průjmu a zvracení se příteli trochu ulevilo, takže jsme strávili klidný sobotní večer u televize.Ale jen do 22 hodin, kdy jsem začala pociťoval nějaké změny v pohybech našeho děťátka. Šla jsem se osprchovat s tím, že to třeba přejde, ale nepřešlo.Naopak cítila jsem takovou nervozitu a kopání se změnilo ve slabé stahy. Přítel mezitím usnul, nechala jsem ho spát a začala jsem si připravovat sbalenou tašku a další věci které bych mohla potřebovat. Asi za dvě hodiny stahy byly intenzivnější a vzhůru byl už i přítel.Ještě mu nebylo moc dobře , ale byl hned připraven odjet do porodnice.Po mém ujištění, že to ještě není ono a že je ještě čas, jsem ho poslala spát stím, že ho vzbudím, až to bude opravdu akutní.Stahy byly nepravidelné, někdy po 15ti někdy po 5timinutách. Do porodnice to máme asi 20minut , takže jsme se ve 2 hodiny ráno sbalili a odjeli do porodnice. Tam udělali křivku a pan doktor mě vyšetřil. Miminko v pořádku a podle nálezu při vyšetření jsme museli čekat až budou kontrakce silnější a pravidelnější.Za hodinu byly už po 5ti minutách a začali sílit, ale ještě to nebylo stále ono.Hodně času jsem strávila ve sprše pod teplou vodou a při kontrakcích mě pomáhal hodně můj přítel masážema zad.Sestřičky byly moc příjemné, chodily kontrolovat kontrakce a poslouchat mimíska. Mezitím udělaly ještě několikrát křivku.O půl 8 mi pan doktor píchl plodovou vodu a začali jsme se chystat k samotnému porodu. Musela jsem co nejvíc chodit, jelikož mimísek byl ještě vysoko. To trvalo asi ještě hodinu a půl. Pak už jsem cítila, že se mimísek už opravdu dere na svět. Převedli mě na sál naposledy vyšetřili a na několkráté zatlačení byl náš malý chlapeček na světě. Přítel hodně pomohl tím, že tam se mnou byl a celou tu bolest se mnou protrpěl.Byl sice nešťastný z toho že mě nemůže nijak pomoci, ale už jen že tam byl bylo hrozně povzbudivé.
Po porodu si zkontroloval jak děťátko čistí, váží a měří, také přestřihl pupeční šnůru.Vzhleden k tomu, že na porodní sál už čekala další nastávající maminka, tak nás po dvaceti minutách přesunuli na pokoj, kde jsem si poprvé užívali ten nejkrásnější zážitek na světě. Lukášek měřil 51cm a vážil 3,73kg.Je nádherný zdravý a krásný. Dnes je mu 17 dní a už má 4,20kg.
Všem nastávajícím maminkám přeju krásné a pohodové těhotenství a ještě krásnější porod a zrození jejich miminka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.