| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Odmítání jídla

Ahoj Katka, pisem Ti vlastne poznatky. Mam tiez dcerku ktora nechce velmi jest, od narodenia sme spolu bojovali o kazdy hlt. A potom som si povedala dost. Jedlo nie je boj, jedlo ma byt radost. V knihe som sa docitala ze deti sa rodia s velkou chutou do jedla. Vzdy vedia kedy maju dost. Chybu robia rodicia ked sa snazia do dietata nieco dostat proti jeho voli. Vypestuju v nom odpor a pocit ze jedlo je pre rodica nieco vynimocne dolezite. Potom ho odmietaju aj z trucu. Takze moje zasady podla ktorych som postupovala:
1. Dat dieta vysetrit ci nejde o nejake ochorenie (dcera odmietala jest aj vtedy ked jej isli zubky).
2. Zaviest rezim (vysleduj si v ktorych hodinach by bolo vhodne podat ranajky desiatu obed olovrant a veceru - kazde dieta to ma ine). Mimo tychto hodin mu podaj len ovocie a hlavne tekutiny.Ak vies ze desiatu zje daj mu ju, necakaj na to ze ak nedas desiatu tak zje cely obed!!! Zje len tolko aku ma kapacitu zaludka a desiata mu chyba (mimochodom desiata ma byt pripravou na obed, cerstve ovocie, ovocna stava zlepsi travenie)
3. Ponukat pestru vyvazenu stravu. Zapisuj si co syn jedol kazdy den (aspon zo zaciatku) aby sa jedlo neopakovalo.
4. Do jedla syna nikdy!!! nenut. Ak nechce, jedlo odloz. Pripadne si skus urobit nieco na jedenie ty. Mne sa stavalo ze dcera odmietla jedlo ktore som pre nu specialne pripravila ale dala si so mnou chlieb s maslom.Netrap sa s pripravou jedla. Ponukni mu chlieb s maslom a so sunkou(podla knihy o detoch je to vyvazene jedlo) ak nechce zjes ho ty.
5.Zapamätaj si ze dieta vzdy vie co potrebuje. Nemusi jest tak ako dospely niekolkorake jedlo denne. Moze jeden den jest len ovocie, druhy den len maso potom len puding (moja dcera ma teraz paradajkove obdobie). V dlhom casovom obdobi si vsak vyberie vyvazenu stravu.
6.Alternativne jedlo ponukaj vzdy. Predstav si ze by Tebe niekto pripravoval jedlo nie podla Tvojej chuti. Ludia su rozni a aj chute maju rozne.
7.Netrap sa ze syn neje bud rada ze nemas problem s jeho obezitou.
8. Na odporucanie lekarky mu mozes do caju pridat pyridoxin na zlepsenie chuti do jedla.
9.Neukaz mu ze Ta to trapi ak nezje cely obed. Mohol by Ta potom jedlom vydierat (zjem ak mi kupis auticko).
10.Chod s nim vonku vybehat sa aby mu vytravilo. Moja dcera nejlepsie je ak je vonku (grilujeme, sme na zahrade...) Ribezle priamo z krika jej chutia najviac. A hlavne nechaj ho jest sameho daj mu do ruky rozok, kusok chleba, broskynu, banan, kuracie stehno, vareny zemiak. Nech objavuje nove chute a nech sa precvicuje. Jest je predsa taka zabava.
Bude lepsie uvidis. Nenechaj sa znervoznit, nenechaj syna plakat kvoli jedlu v postielke on nechape preco si ho tam nechala a trapi sa. Radsej si s nim pozri obrazkovu knizku. Tvoj syn potrebuje laskavu, pokojnu a vyrovnanu mamicku.
Drzim palce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.