Tak tohle mě dostalo :)
Že člověk není zcela zdravý neznamená, že by nemohl prosazovat zdravější styl života. Že má silné brýle - víte, co má s očima? Ne? Tak jak ho můžete soudit? Zlomeninu bez operace často nevyléčíte, alternativní medicínou ale třeba zlepšíte hojení. Třeba by byl už dávno slepý, kdyby nedělal, co káže.
Sama bych asi byla dávno invalidní, kdybych se nevěnovala tomu, co jím. Kdyby mě rodina nepodporovala, nejrůznější nezařaditelné diety by nebyly realizovatelné. Nejsem zdravá, ale jsem na tom líp než kdybych důležitost jídla zatratila.
Zkuste nesoudit tak rychle, když nemáte dost informací.
Ještě něco o makrobiotice - jsem přesvědčena, že každému by se měla dělat dieta na míru. Pokud nemá dítě reakci po vepřovém a hovězím mase, mělo by ho také v nějaké rozumné míře dostávat. Člověk je všežravec a tělo ty zvířecí bílkoviny potřebuje, samo si je neudělá. Kojenec si ještě lecos vycucá z matky, ale jak dítě roste, prostě mu začnou některé věci chybět. Bílé maso je v globálním měřítku asi zdravější, protože není tak tučné, ale lepší než hormony krmené kuře může být libový kus pašíka, telecí, jehněčí. No a pokud chcete udělat něco pro mozek svého děcka, dejte mu jednou za čas kousek mořské ryby. Jsou tam věci, které kapr nemá.
Obhájci makrobiotiky a vegetariánství tvrdí, že všechno dostaneme z kytek (sojové maso apod.), ale to je tragický omyl. Dítě se vyvíjí a potřebuje mít z čeho stavět tělo. Jsou bílkoviny a mastné kyseliny, které v kytkách nejsou v dostatečném množství, nebo tam nejsou vůbec. Jsem biolog, takže o tom něco vím (i když "rodičovská demence" způsobila, že zapomínám).
Když bude jíst dítě jenom kytky, možná jako kytka uschne.
Nic se nemá přehánět, takže všeho s mírou. U jídla a dětí to je myslím zlaté pravidlo.
Předchozí