| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Což takhle dát si Makarenka?

Makarenko mě zaujal už dřív, za temné doby totality, kdy jsem si o něm obstarala knihu a za žádnou cenu pak nemohla pochopit, proč ho komunistické Rusko vychvaluje jako pedagogického génia..tedy mě se líbil, ale měl na tehdejší pohled na výchovu docela drsné metody, vůbec nešlo takové to jemné pedagogické působení jak se z jeho pověsti dalo usoudit, bylo to úplně něco jiného...Vlastně začal svou kariéru tím, že ovládl bandu zdivočelých "dětí" -tedy vlastně osiřelých chlapců ve věku tak 16-17 let tím, že jejich vůdce chytil pod krk a pohrozil mu fyzickým násilím, a zdůraznil, že ho nezabije, protože to pro něj nebyla hrozba, ale zmrzačí, a to velmi drasticky....a to zabralo, vůdce ho začal respektovat (šel na něj jeho vlastní metodou, zastrašuit hrubým terorem)) a potom všichni chlapci začali za vůdce považovat Makarenka, přidali se časem i další. Ten se s nimi moc nemazlil, ale je fakt že v té divoké době kdy zem byla plná bojůvek bílých i rudých se staral aby měli kde bydlet a občas i něco k jídlu, nahradil jim rodinu, a tvrdý na ně být musel aby to s nimi vůbec přežil a oni to tak i čekali. (Původně to totiž bylo něco jako gang mladistvých, kteří terorizovali celý kraj a nejen že loupili, ale i vraždili a vypalovali usedlosti)...Fakt je ale že prostě a jednoduše šlo o to že ho (aspoň zpočátku) poslouchali jen a jen proto že se ho báli..
Nejsem expert na Makarenka a je to už dlouho co jsem to četla ale tohle mě opravdu oslovilo. Hlavně tím jak se to lišilo od mých idylických představ o laskavém vychovateli. Taky se omlouvám za případné nepřesnosti. Ani už nevím jak se jmenovala ta knížka, ale určitě se dá dnes sehnat, bylo to z knihovny. Opravdu moc zajímavé!!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.