Žalování je vynikajícím komunikačním nástrojem řešícím mnohé konflikty. Důležité je ale správně pochopit jeho význam a během vývoje jedince projít třemi následujícími stádii: Stádium 1: žaluje o sto šest; hlasitě se tak dovolává ochrany dospělých, přiznává tím svou podřízenost jejich vůli Stádium 2: nežaluje za žádných okolností; dává tím najevo svou nezávislost a autonomii v řešení konfliktů, které jsou v jeho kompetenci Stádium 3: žaluje sám na sebe; pokud například v práci něco tzv. pohnojí, neotálí a osobně se nabonzuje šéfovi.
Podmínkou přechodu do vyššího stádia je přitom zvládnuté stádium předcházející. Pokud tedy dospělí dětem říkají "nežaluj", domnívají se obvykle, že jedinec by se už mohl posunout do Stádia 2. Co vy na to? ;-)
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.