| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Výchova dítek v Čechách

To je věc názoru. Já sice se synem moc často na pískovišti nebyla, ale rozhodně bych ho veřejně neponižovala bitím, i kdyby mlátil jiné dítě lopatkou. Prostě jsem řekla - ještě jednou a jdeme domů. Udělal to ještě jednou a šel domů. A mohl se vztekat a vyvádět jak chtěl.
Pokud jde o výchovu, nečtu žádný knihy a nezajímají mne současný trendy. Syn má možná hranice nastavený jinak, možná jich má míň a jiný než ostatní děti... to nebudu posuzovat. Snažím se s ním "výchovné" otázky řešit v tom smyslu, že pochopitelně je samostatná rozumná bytost a nemusí se slepě podrobovat každé blbině, kterou vyžadují dospělí, ale měl by brát v potaz, že dospělí jsou starší a tudíž o některých věcech lépe informovaní. Takže když provádí dejme tomu nějakou rizikovou činnost, řeknu mu, že je to sice jeho věc, ale upozorňuju ho na možné následky, které můžou být takový a takový. Pokud se to stane - řekněme někam leze a spadne - tak to byl následek jeho rozhodnutí, byl varován předem a ověřil si, že dospělí ty zkušenosti mají. Je na něm, jak se k tomu postaví. Já osobně od něj jenom chci, aby respektoval svobodu a rozhodnutí jiných lidí a neubližoval živejm tvorům. Všem. Včera mi cestou ze školky chtěl utrhnout nějakou kytku, sice to může bejt braný jako roztomilý gesto, ale mně to vadí, takže mu sdělím, že je sice hezký, že mi chce udělat radost, ale mně udělá radost, když nechá tu kytku žít, protože obdarování mrtvou nebo umírající kytkou mi prostě žádnou radost nedělá a nikdy nedělalo. Cum bajšpíl. :o)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.