| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Výchova dítek v Čechách

Jestli to nevidíš moc radikálně.
Existuje u nás vůbec nějaká "Strana nekomunistů"? Vždyť dnes jsou v celém politickém spektru usazení lidé, co dřív byli aktivními soudruhy a pak prostě přešli jinam, z různých důvodů. Ti jsou v pořádku? Vždyť s KSČM mělo co do činění velké procento lidí, kterým je dnes řekněme nad 35. Když přetřeme komunistu na modro, oranžovo, zeleno nebo pruhovano, je už v pořádku?

Víš, znám ve svém okolí lidi, kteří KSČM volí. Jde třeba o staroušky, kteří v tom prožili život, tuhle politickou orientaci "zdědili" v rodině (pozoruju, že to politické přesvědčení je mem, který se často v rodinách dědí stejně jako vyznání), nebo jsou nespokojení s tím jak se mají dnes (jasně že nejsou schopní si spočítat, že se zdražováním rostou i příjmy, takže se máme furt stejně a ne hůř než před 20 lety, kdy máslo stálo 3 koruny). No a co s tím nadělám? Mám přestat pouštět sednout lidi v tramvaji, mám se nějak mstít na gerontech, kteří si svou politickou orientaci odnesou brzy do věčných lovišť?

Já tedy jsem nad Tvojí věkovou hranicí, prastrýc zahynul na neléčenou pneumonii se sepsí v dolech v Jáchymově, kam jej soudruzi poslali a leccos z režimu jsem poznala. Ale přesto si myslím nemůžu dovolit takovou sebejistotu jako Ty, snažím se odpouštět (to není totéž co zapomenout, o minulost se stále zajímám) a za sebe se snažit, aby k něčemu podobnému už nedošlo. Ale že bych své babičce na smrtelné posteli vmetla do tváře jak volila komunisty, že bych nenáviděla každého dnešního Rusa za to, že byl součástí Sovětského svazu, že bych dnes zazlívala Němcům, že způsobili druhou světovou, že bych pohrdala muži za to, že tu nastolili patriarchální společnost, na to teda nemám čas ani potřebu. Časy se mění a jsme dávno jinde. Měli bychom potrestat viníky a jít dál.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.