| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co je to preeklampsie?

Ahoj Jano, preklampsii jsem měla při 1 dítěti /je mu dnes 19 let/ - mimo zmiňovaných problémů též cukrovku a porod koncem pánevním. Rodila jsem velmi náhle, převezli mě z nemocnice do porodnice, kde jsem
měla trávit poslední 4 měsíce těh.Rodila jsem velmi náhle, i přes skutečnost, že jsem měla /v té době běžný/ kroužek,už v 36 - 37. týdnu a to ještě dítě koncem pánevním.Tlak nějakých 170/110. Ale bylo mi 21
let a byla jsem jinak z mého pohledu fit./ I když oteklá jak dýně/. Pak jsem po roce a půl porodila dceru, kterou jsem měla na den přesně v termínu a bez jakýchkoliv problémů v těhotenství, po dalších
3 a čtvrt roce další dceru a též bez problémů. No ale jak jdou roky nahoru, tak i zdravotní problémy,,
po 15 letech jsme se rozhodli pro další dítě a byly problémy - i když né stejné. Zjistili mi vrozenou poruchu imunity, kterou má tak 4 lidé z miliónu, no tak dobrá - každý měsíc na infuze Ig, pak cukrovka už byla nejen těhotenská a tak i přísná dieta. A aby to nebylo málo, tak jsem jak idiot jezdila na kontroly místo do své porodnice a nemocnice, tak do fakultní - 90 km od domova /to Ti přidá na zdraví min. 5 hod. za volantem/, poslední měsíc jsem znova opuchla / ono se dítě narodilo 07/2006 - přece jen už nám to nějaký rok a problém trvalo, než to vyšlo/ - no ale k věci - dítě se narodilo zdravé, porod měl být vyvolaný, ale v podstatě byl spontání a to v 39. t.,- tak dlouho se tito odborníci rozmýšleli o vyvolání, až jsem dojela z kontroly a po 6 hodinách za volantem jsem si pak po tom červencovém pařáku schrupla a jak mi tvrdili, že dítě do konce týdne nebude, tak jsem ještě před půlnocí jela zpět do porodnice, a odtud rychlou záchrankou do fakultní porodnice /už mi řídit nedoporučili/ - porod museli zastavit, aby ditě dostalo předepsané dávky Ig, a pak vyvolat /připadala jsem si jak osel a ještě velmi nejistý jak vše dopadne, ale porod byl tak rychlý, že jsem ani manželovi nestihla zavolat/ - takže jediná rada na závěr, nic ti nikdo předem nepředpoví ani nezaručí a nic není nemožné a pokud je to možné, dej si první zdraví
trocchu dohromady, velmi Ti to pak bude k užitku, ale stav dnešní medicíny je takový, že co si nevydupeš, to nemáš, a lékaři za tebou nebudou běhat aby sis dala tlak do normálu, musíš za nimi a ptát se co můžeš sama pro toto dělat a to tak dlouho, až to vše bude aspoň únosné. Pak Ti minulé problémy asi hrozit nebudou. Přeji hodně štěstí i dětí. Lída

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.