| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nezavrhujte maso, dětem prospívá

Ahoj vsichni,
prekvapilo mne, jak je toto tema kontroverzni. Ja jsem se zatim setkala pouze s nazory nekolika pediatru, kteri shodne tvrdi, ze by dite od roku melo aspon parkrat tydne maso dostat. Myslim, ze je to normalni a nas evropsky organismus je tomu tak prizpusoben. Samozrejme jsou vyjimky, kterym to mozna nesvedci a urcite cele generace treba Indu, kteri maji proste jinou stravu a bez masa se obejdou. Ja se priznavam, ze se bez masa neobejdu. Moje 1,5 rocni dite taky ne - bohuzel mu chutna az prilis.
Jeste se tu nekdo zminoval o rybach - sice jsou alergenni, ale ne kazde dite je alergice a nevidim zadny problem v tom, aby to clovek po malych davkach vyzkousel a podle toho se zaridil a obcas je daval i diteti. V kazde knizce se pise neco jineho, ale celkem rozumne pro nase prostredi mi pripadaji knizky M. Paulove, M. Gregory a nazory A. Mydlilové (laktacni liga). Cetla jsem take nejake francouzske a americke knizky o stravovani, ale myslim, ze se sem moc nehodi (Francouzi i v soucasne dobe napr. propaguji davat diteti - i kojenemu - jiz od 3 mesicu cerstvou pomerancovou stavu) - z ceskych prekladu (napr. A.Bacus) jsou nektere takoveto stravovaci taktiky radeji vynechany.

Taky mi pripada zbytecne jist maso opravdu kazdy den, vzdyt ani nasi pradavni predkove nebyli schopni ulovit kazdy den nejake zvire. Myslim, ze prehnana konzumace masa¨i cehokoliv jineho je nezdrava, ale proc ho hned zavrhovat? Ja toleruji vegetariany (a chapu jejich eticke duvody), ale oni by zas meli chapat nas vsezravce. Ano, je to mrtve zvire, ale vzdyt je to proste normalni beh zivota a nase mestska precitlivelost k zabijeni je produkt civilizace. Moje svagrova ji pouze to maso, co si sami doma zabiji (kraliky, slepice, kozy) - maji ho sice pravidelne, ale jak hö peclive setri, aby ani kousek neprisel nazmar a taky ho neji kazdy den. Nejdriv mi to zabijeni pripadalo nechutne, ale pak jsem si uvedomila, ze je to ten nejprirozenejsi zpusob regulace a kdyby nebylo zbyti, priznavam se otevrene, taky bych radeji zabila nejake zvire, nez zila dlouhodobe bez masa.
Lucka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.