| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nezavrhujte maso, dětem prospívá

Přesně to je to co jsem myslela ironicky,telata se odebíraji za určitou dobu po porodu a to jen někde(my třeba necháváme telata pod kravou plnou dobu produkce mleziva a pak je dáváme na kojení) a konkrétně u masného skotu se neodebírají vůbec tam je chov bez produkce mléka,takže narážka na telecí je v tomto poněkud mimo.Právě u výkrmu na telecí se telata pod matkou nechávají a je to nejvíc ceněné a nejdražší maso(telat krmená jen mlékem).
Jinak telatům se nechávají sociální vazby buď s matkou nebo ostatními telaty.Porovnávat se štěňaty nelze,protože tele se rodí naprosto jinak vyvinuté než štěně,nebo kotě.Má spíš závislost na stádu než na matce jako takové(tím myslím termoregulaci,schopnost vyprázdnění)
Ale máš pravdu já moc zastáncem školek pro telata taky nejsem(to je název pro to co jsi psala),ale nemůžeš to zas takhle polidšťovat to prostě nejde.To bys nevyprudokovala navíc ani litr mléka,a o mléku tu snad řeč není, i když chápu,že ty zavrhuješ i to mléko.
Já nekritizuju to co jíš, i když si dost dobře nedovedu představit co vlastně jíš,když jsi psala že ani mléko,ani vejce nepatří do tvého jídelníčku.Je to v podstatě tvůj problém.Jen mě vadilo,že se tu psali značně zkreslené představy o chovu hospodářských zvířat,představy ,které jsou velmi zastaralé,nebo získané z videí natočené mimo ČR a kolikrát úmyslně vydávané za videa natočené v naší republice.
Není vše OK to už jsem psala že souhlasím,ale není vše zas tak šílené a špatné,a trendy se ubírají docela dobrým směrem.Alespoň u skotu určitě,prasata se taky začínají lepšit.O drůbeži v současné době moc nevím,jen to co se mi dostane do ruky ze svodek a vyhlášek,protože drůbež jde momentálně mimo mě.
K čemu mám výtky je nezájem veterinární zprávy zasahovat tam,kde dochází k jasnému týrání zvířat až dojde k úmrtí většího množství zvířat tak se něco děje.Ale na to upozorňujem už dlouhou dobu a jaksi houbeles se děje.
Omlouvám se o odbočení od tématu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.