| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nezavrhujte maso, dětem prospívá

Prosímtě a s těmi bílkovinami to myslíš jak? Nejsem sice chemik, ale v populárně-vědeckých článcích celkem jasně vysvětlují, že živočišné bílkoviny jsou lidskému tělu bližší nežli rostlinné. Četla jsem, že kažná bílkovina se skládá z aminokyselin a každé 2 druhy živočichů se liší právě tím, kolika a jakými druhy aminokyselin jsou jeho bílkoviny tvořeny. Protože člověk si neumí sám aminokyseliny vyrábět, musí je přijímat v dostatečném množštví (a druzích!!!) ve stravě. To znamená, že bychom neměli jíst např. jenom vepřové, ale kombinovat různé druhy masa a bílkovin rostlinného původu (luštěniny).
Druhá poznámka:
Zdá se mi, že se tu zaměňují dojmy a pojmy. Lidé nejsou stejní a každý potřebuje jinou výživu - každý tráví jinak rychle, některé látky vyloučí nestrávené,.... (mimochodem nestrávena je právě celulóza - základ všeho rostlinného - proč bychom to netrávili, kdybychom byli býložravci?)
Osobně znám lidi, kteří jsou vegetariáni (ne vegani) z přesvědčení, ale i lidi, kteří mají problémy s trávením masa (po hepatitidě a jiných nemocech jater). Bezmasá strava jim vyhovuje a zlepšila jejich stav. Svým dětem ale maso dávají v minimálním množství - z důvodu vývoje. Starší děti si již rozhodují samy. Znám také 2 lidi, kteří po přechodu na vegetariánskou stravu (dobře dělanou, byli zodpovědní a drželi se rad jiných vegetariánů) skončili do půl roku v nemocnici na JIP a trvale si poškodili metabolismus. Dětský lékař mých dětí, který je homeopat, antibiotika nenasazuje, léčí bylinkami mi řekl, že sám zkoušel být s rodinou vegetariány, ale na sobě pozoroval zvýšenou únavu a vyšší nemocnost u dětí, takže se vrátil k masu (ale v malém množství).
Takže to co vyhovuje tady těm nesmyslně argumentujícím vegetariánům (veganům) rozhodně není univerzální rada. Jinak bychom mohli říkat. Když já přestal kouřit, dokáže to každý. Když já přeplavu kanál La Mach, dokáže to každý. Když já vymyslím teorii relativity, dokáže to každý,.....
Už jsem psala výše, že o tom co bylo napsáno o chovu zvířat souhlasím, ale to se nevyřeší tím, že se bude těm co její maso nadávat do vrahů. Nebo považujete za vraha i lidi, kteří na dvorku (na pastvě, v chlévě) chovají slepice, prase, býčky a pak je zabijí a snědí? Vesničtí lidé (ne všichni) se k těmto zvířatům chovají stejně od doby kdy začala domestikace a určitě ne krutě.
Poslední poznámka: Člověk je všežravec (jasně to plyne z toho jak je jeho trávení, zuby,... uspořádáno a vybaveno). Slovo všežravec je biologický pojem a ne nadávka. Už jsem psala výše, jak se v trávení liší od býložravců, nebudu se opakovat, navíc už to tu psali jiní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.