Já si teda nepředstavuju jako býložravce jenom krávu se 4 žaludky. Ale třeba taky zajíce, kteří jedí svoje výkaly, znovu je "přetráví" a pak teprve udělají bobky.
A taky mi to nedalo a o té gorile jsem si našla jak je to s býložravostí. A vůbec u primátů. Cituji: Některé býložravé druhy primátů mají složitý žaludek, ve kterém jsou bakterie rozkládající celulózu. Jiné druhy mají tyto bakterie ve slepém nebo tlustém střevě. (moje poznámka: člověk nemá žádné bakterie rozkl.celulózu v rostlinné potravě. Tudíž se mu ve střevech nerozkládá a opouští tělo jako součást stolice. Celulóza je více známa pod názvem vláknina.)Pokračuji v citaci: nejvíce rostlinné stravy spotřebují pravděpodobně gorily. Rozrušení celulózy usnadňují velké stoličky a mohutné žvýkací svaly (to člověk nemá ani nikdy ve vývoji neměl). Opět cituji: gorily jsou považovány za výhradní býložravce, ale součástí jejich jídelníčku jsou i různé druhy hmyzu, zejména termitů nebo mravenců, které rychle spolknou, aby je nestihli kousnout. Dále jedí houby. Takže úplní a striktní rostlinožrouti nejsou. (Lidi cpoucí se hmyzem nebo housenkami a červy bys považovala taky za masožravce?) Ve skutečnosti je člověk prostě všežravec- jí to i to.)
Člověku mnohem podobnější a příbuznější šimpanzi jedí i maso a dokonce loví ji jiné savce. Představ si, že i jiné šimpanze, zejména mláďata z jiných tlup, takže jsou ještě ke všemu kanibalové. (Což ve svém dávném vývoji byl člověk jistě také, zejména bylo-li málo potravy, tak se "neplýtvalo".
Předchozí