| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

Já myslím, že je lépe mít sourozence a naučit se, že penízky se neberou jen tak a že rodiče nejsou samozřejmými dodavateli všeho, co dítě požaduje. Jako úča jsem často viděla, jak tohle dětem chybí. A byla jsem překvapená, co vše jim bylo v rodinách dopřáno i na úkor rodičů - např. maminka nezaměstnaná, tatínek dělník, dvě děti na prvním stupni, a po Vánocích měly tolik dárků, a maminka dál chodila v jednom svetru, jedněch kalhotech, a do těch zimních bot jí podle už muselo téct...
Já osobně jsem se před Kubou obávala, za co všechno pro dítě "musím" utratit, ale nakonec se to tak pěkně poskládalo: dřevěná postýlka ještě po mě a sestře, oblečení za pár korun koupené od dcer maminých kolegyní z práce (a pěkné, značkové), pleny papírové jen na procházku a noc a k doktorce (zde se dají koupit francouzské II. jakost pakl 30ks za necelou stovku, a jsem s nimi spokojená), jinak nežehlící látkové, k tomu dvoje kalhotky. Hraček má málo, stejně teď nejraději kramuje v kuchyni a hračky, které mu občas koupí babička, jaou mu aspoň vzácnější.
Manžel končí VŠ, do toho ale už několik let pracuje, já před porodem pracovala několik měsíců, splácíme teď úvěr na bydlení, takže šetříme. Už za studií jsme najeli na systém hromádek - tohle na nájem, tohle na jídlo, tohle na oblečení, tohle se musí ušetřit. Je pravda, že neznám nakupování bez seznamu, píšu si jídelníček na týden dopředu, podle toho dávám do košíku. Je to trochu otrava, ale je to spíš o zvyku. Když jsem to na pár týdnů z lenosti opustila, utratila jsem víc, čokoládičky apod. Zpočátku mi také pomohlo psát si opravdu každý výdaj, já jsem třeba na sladké, a když po desáté píšeš na seznam "tatranka", má to psychologický efekt, že je ti to už hloupé.
Nechci se tu vychloubat, jak to mám zmáknuté, někdy třeba ujedu, někdy bych si chtěla něco drahého koupit... Ale myslím, že to jde. Na tvém místě bych prohledala net, před porodem jsem narazila na dost nabídek ve stylu "přenechám výbavičku za pár korun, chcinse toho zbavit, je mi líto to vyhodit", koupila si vícevrstvé plíny Popoliny a k tomu Imse Vimse kalhotky, a můžeš pak pořídit lepší kočárek, boty až bude capkat, očkování... Pokud budeš chtít, můžu ti výbavičku minimálně na novorozence a tak do 6 měsíce poskládat z našich věcí a věcí od kamarádek a poslat balíkem. Je to skoro nové nebo nové, mám pár "rozežraných" kamarádek, které musely mít vše nové a hodně, dítě to mělo na sobě dvakrát a už to bylo malé. Terka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.