| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

Četla jsem jak článek, tak i názory k němu. Jeden si dovolím připojit.

Za svůj poměrně krátký život (34 let) jsem se naučila, že si nemám nechat od nikoho do života kecat. Každý zvládá jinou zátěž, každý je schopen řešit problémy jiným způsobem. Kdykoliv jsem v životě dala na rady někoho jiného, tak jsem si to později vyčítala.

Takže moje rada je jednoduchá. Zamysli se nad tím, co je pro tebe/vás oba s manželem důležitější. Pokud opravdu další dítě chcete, vždycky se to dá zvládnout. Navíc děti opravdu dlouho nepotřebují značkové oblečení a drahý mobily (s tím moje dcera začala otravovat až kolem 12 let - skutečně nemůžeš vědět, co s vámi za takovou dobu bude). Pokud máte nižší příjem jsou tu sociální dávky - kromě dorovnání do životního minima ti sociální odbor poskytne 2x ročně mimořádné dávky na potřeby pro děti (např. učebnice, nákup oblečení, nebo i nějaký kus nábytku do dětského pokojíčku) zatím jsem neslyšela, že by tato dávka byla zrušená, ale moc se o tom neví. Pak je tu ještě možnost, že by byl na mateřské manžel, zvláště pokud má menší příjem než ty a přivydělával by si různými brigádami.

Pokud si netroufáš jít do dalšího dítěte, nikdo nemá právo tě za to kritizovat, protože nikdo jiný za tebe ty finanční problémy řešit nebude. Ale nějak zvládnout se to dá vždycky.

Jediná zkušenost, co ti můžu předat, je, že opravdu nikdy nemůžeš vědět, jak na tom budete za 2,3,5 ...10 ... 15 let a co si budete moci dovolit. Můžete na tom být lépe ale i hůře a bude jedno jestli budete mít jedno nebo více dětí.

Otázka tedy nezní jestli mít další dítě nebo ne, ale jestli hledáš způsoby, jak to lépe zvládnout, nebo hledáš důvody proč, se o to nepokusit. Až na ni najdeš odpověď, budeš znát odpověď i na to jestli mít, či nemít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.