| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

Lucko, tak presne takovou predstavu mame i my. NO teda spis ja, manzelovi by pry stacily tri deti, ja touzim po ctyrech (sama jsem ze ctyr), ted dve a po nejake pauze a par letech v praci dalsi dve.
Jinak u nas doma jsem zazivali krusne chvile, tatka vystridal tolik zamestnani, vse v okoli krachovalo. Bylo mi kolem osmi az dvanacti, pamatuju si, jak tatka pohledal nejake nevracene flasky, aby bylo na rohliky, jak prohledaval garaz, nasel medene draty, sel je prodat, dostal za ne padesat korun a tenkrat za to byl smazak a brambory, dodnes si to pamatuju. To jsme teda jeste byli jen dva s brachou. Taky si pamatuji, tak tatka chodil pesky pro domaci mliko do sousedni vesnice nekolik kilometru pesky, brali jsem na dluh, na benzin nebylo. Nebylo na najem, na zaplaceni telefonu a byly to pak silene penale, ktere samo nebylo platit z ceho. Bylo to velmi narocne obdobi. Pak jsem sla studovat do Brna na stredni skolu, nasi mi davali, co bylo treba, to uz jsem byli tri sourozenci, ja mela penez dostatek, ale nasi doma ne... prednost jsem mela ja. Dodnes na to nerada vzpominam, ale za sve sourozence jsem strasne rada, i kdyz jsou o tolik mladsi a musela jsem je tolik hlidat a doma pomahat, ze jsem tak ztratila velkou cast mladi.
My s manzelem mame vyhlidky na penize mizerne, on skolstvi - ale je pravda, ze muze vydelavat jinde a vice ve svem oboru a ja zdravotnictvi. Takze neco malo pres deset a neco malo pod deset. Nase platy. A presto doufame, ze deti budou a zvladnem to, kdyz bude nejhur tak jen tri... Ale jeste jednou rikam, doma to bylo velmi narocne, smutne a depresivni obdobi, a kazdy se musi rozhodout sam, jestli do toho pujde treba s timto rizikem, jednou nebylo pro brachu ani na boticky, tak mamka prostrihla diru na palecek... strasne, ale je to pryc a nasim se dari vyborne, maji drahy dum, auto a vse je jinak...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.