| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

Záleží na tom co si je kdo schopen odpustit.Máme 4děti, všechny plánované i to poslední a to ještě v době,kdy si vůbec nemluvilo o zvýš.mateřské(nakonec se mi podařilo otěhotnět těsně před schválením).Nemáme auto, nejezdíme na dovolené(kromě chalupy babičky), děti nemají oblečení z Nextu.Při nákupu musim hledět na to co je potřeba a nekupovat zbytečnosti.Já nemám každý rok nové boty,ale oni ano,protože je potřebují.Nemají vše,ale co mají toho si váží. Již jako mlinké nikdy nerozbili žádnou hračku ani knížku.Když mají nějakou školní akci(švp,pobyt v Chorvatsku...)peníze vždycky nějak pro ně dáme dohromady.Chodí na kroužky, které chtějí.Když chtějí něco dražšího(mobil, Mp3..)přispějí ze svých ušetřených peněz a musí si to zasloužit (známkami,což u nás není problém,jsou to jedničkáři).Manžel domů přinese tolik co ten tvůj, takže žádná sláva,ale nejvíce mi vadí, že je celé dny v práci.Přesčasy nedělá,alespoň víkendy je doma.Takže péče o děti a jejich doprovázení do kroužků je na mně,což mně často rozčiluje více,než nedostatek peněz.Myslím, že to je věc každého zvlášť, jeho výchova a co je schopný pro své děti udělat. Pro mně jsou děti vším.Myslím, že není rodina,kde by se neuživili 2děti.Prvních 1,5roku je těžkých(pleny,mléka),ale na VŠ to bude také.Můžou se však stát horší věci,které nelze předvídat a budou stát spoustu peněz(nezamněstnanost, bezlepková dieta...).Takže nejdůležitější je mít zdravé dítě.
PS:Nebo si to teď naplánovat podle mateřské, mít děti po 2letech.
Já jsem byla vždy na mateřské 3,75r. a můžu říci, že bych to za nic nevymněnila.A i teď všechen čas věnuji svým dětem, neběhají znuděné po ulici..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.