| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

Docela mile mě překvapil názor od taťky. Ze své zkušenosti vím, alespoň v mém okolí to většinou funguje tak, že chlapi se do dalších dětí moc nehrnou, protože ta finanční zátěž je hlavně na nich. My máme tři děti, jsme taky většinou v mínusu, ale nelitujeme toho, jsme rádi, že ty děti máme, to se opravdu nedá srovnávat - děti versus peníze. Tady totiž záleží hlavně na tom, jestli někdo ty děti chce. Pokud ano, tak se neřeší, jestli bude chvíli míň peněz. Tou "chvílí" mám na mysli rodičovskou dovolenou, která může být i kratší, pokud se najde nějaká školka nebo jesle, může jít žena do práce.
Chci taky říct a už jsem to tu zmiňovala, že jsem obdobím upřednostňování financí a kariéry před dalším dítětem prošla a vím, o čem mluvím. Společně chtěné děti nenahradí větší finanční příjem a lepší dovolené. Člověk pak může být podvědomě nespokojen a může mu chybět něco jiného. Nic není definitivní a ani děti nejsou pořád jen malé a nesoběstačné. Kariéra a vydělávání peněz může přijít později. Podle mě je škoda nemít děti jen kvůli penězům. Teď je alespoň celkem slušný rodičovský příspěvek, takže se to už dá nějak překlepat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.