| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

A proc se vubec nezabyvas moznosti, ze bys pracovala pri materske, nebo na materske byla jen nejaky cas a pak sla do prace? .. jsem vdana za francouze a (nejen) francouzky jsou bezne na materske jen napr. pul roku a pak se vraceji do prace za vydelky. ve svete vubec neni obvykle, aby zeny byly s detmi tak dlouho doma jako v cechach a ted se jeste zvysil rodicovsky prispevek na 7.5 tis mesicne, coz je podle me dost velkoryse. nechapu, proc je vetsina ceskych maminek s detmi doma tak dlouho a to i presto, ze napr. dite samotne uz by radeji bylo v kolektivu deti a mnoho rodin na takovy nekolikalety luxus zkratka nema..
ja jsem take musela jako batole chodit do jestlicek, protoze tak to v 70./80.letech bezne chodilo, vydelky otcu vetsinou nebyly nijak zavratne a maminky se musely proste vratit do prace. a nevim o nikom z meho okoli, kdo by byl doma v peci maminky do 3 a vice let (snad jen starsi sourozenci). pamatuju se, ze ke konci mesice jsme se sestrou nosily k svacine do skoly chleba namazany horcici a k veceri byly topinky. u more jsem byla poprve az v 15letech. nejsem z chude rodiny, vzdycky jsem chodily se sestrou na krouzky a jazyky a jezdily na lyzaky, tabory atd., ale nekdy proste naklady byly vyssi nez prijmy..
jak uz tady nekdo psal, spis bych se zamyslela, jak to udelat, aby jste mohli mit druhe dite, nez propocitavala proc to nejde. zalezi opravdu jen na vas s manzelem. preju hodne stesti!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.