| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

Jsem asi založením spíš levicový člověk, ale takhle přemýšlet by mě nikdy nenapadlo. Bůh nám dal nejen rozmnožovací orgány, ale i rozum a obvykle zdravé ruce. Tím rozumem bychom se měli řídit a těma rukama pracovat (obrazně řečeno). Peníze nerozdává Bůh. Neříkám, že kdo má 6 dětí, tak nepracuje, vy se za den naotáčíte opravdu dost, ale je potřeba pracovat i na sobě a snažit se postarat se o sebe a svou rodinu. Nenechávat to všechno jen na státu. Ano, sociální systém je výborná věc, ale mělo by to být pouze dočasné řešení. Např. budu šťastná, když mou rodinu stát nenechá ve štychu, pokud budu déle vážně nemocná, manžel náhle ztratí práci nebo by dokonce zemřel. Ale vždycky se budu snažit, abych se co nejdříve postavila na vlastní nohy. Pokud máte 6 dětí, pravděpodobně nejsou po roce, takže ti nejstarší se už pomalu budou blížit věku, kdy budou schopni si sami přivydělat na brigádě. Vy máte dost času na to, abyste mohla sama na sobě pracovat, zdokonalovat se v něčem, co vás baví a jde vám (nejsou talentované pouze vaše děti, ale i vy sama). V dnešní době je spousta možností (kurzy internetu, jazykové, rekvalifikační a dají se najít i zdarma!!!). Můžete si práci v rodině dělit i mezi děti tak, aby vám na vás samotnou zbyl čas. Neodsuzuju vás, jen bych vás ráda přivedla na myšlenku, že to u vás vůbec nemusí být tak, jak je doposud, že máte možnosti udělat víc sama pro sebe a pro vaši rodinu taky. Nebojte se, děti ocení, když jejich maminka pracuje i jinak než jen pro domácnost. Mám dojem, že vy jste se obětovala rodině a říkáte si, tak ať se stát stará, já je vychovávám a dám jim veškerou péči. Jenže i ony jedno vyrostou (a v tuto chvíli je jedno, jestli z peněz státu nebo vydělaných vaší rodinou), a co budete dělat vy?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.