| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

s těmi jedináčky. Jako kdyby nikdy nikdo z vás nepotkal rozmazleného, sobeckého "něčího sourozence". Podle mne nejde o to, kolik je v rodině dětí, ale o to, jak se k nim přistupuje.
Mmch. mám jedináčka, určitě je to trochu handicap např. ve školce (není zvyklý se dělit, ustupovat jiným dětem), ale vcelku bych řekla, že je to normální dítě.

A pokud jde o finance vs. druhé dítě. Já fakt nevím, naprosto se neumí vžít to někoho, kdo chce druhý dítě - se stejným mužem, jak jsem pochopila. Prostě mám tohle jinak, nechtěla jsem děti vůbec a když už bych v tom hledala nějaký důvod (proč je mít) tak jako "plod společný lásky". Na to jedno úplně stačí. Ale to je můj názor. :o)
Každopádně, je hezký, že tu zaznívá, jak peníze nejsou důležitý a všechno se dá zvládnout. Dá, ale za jakou cenu? Co mám kolem sebe známé a kamarádky (nevirtuální) se dvěmi, třemi dětmi, tak ve chvíli, kdy ze sladkých robátek vyrůstají školáci a puberťáci je mateřský hormonální poblouznění dávno pryč a nastávají praktický problémy. Není to jen o penězích, je to i o tom, že víc dětí znamená automaticky problém, když se chce člověk taky věnovat něčemu jinému než rodině, někam si zajít, vyjet... jedno dítě "odložíte" vcelku snadno, ale dvě, tři... to je slabší. A když už budou děti dospělý, jednak se vám může stát, že už na žádný vlastní život nebudete mít chuť, za druhé na to díky investicím do dětí nebudete mít ani ty peníze... co potom?
OK, dejme tomu že pro mne rodina a děti nejsou na prvním místě a nikdy nebyly. Někdo to má jinak. Ale vidím kolem sebe dost ženských, které jsou v padesáti úplně mimo, protože najednou nemají co dělat, nic kromě dětí si nevytvořily, děti je nepotřebujou, vnoučata ještě nemají a teď co. Manželství už je víceméně stereotyp, láska nebeská dávno pryč. Když chce člověk mimo péče o rodinu zvládat i sebe, vzdělávat se, chodit do společnosti, do kina, divadla, na výstavy - všechno stojí prachy. Když všechny nacpete do dětí a "obětujete se", tak prostě odvyknete a přijde vakuum.
Já bych si na místě autorky článku druhé dítě nepořizovala. 4000 na měsíc pro 4 lidi mi přijde ukrutně málo. Přežít se s tím dá, ale za jakou cenu?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.