| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

No, je to asi o zdravým rozumu a stání nohama na zemi.

Zakladatelce se stačí sama sebe zeptat: na domácnost mi zbývá kolik, kolik let alespoň musím s tímhle stavem financí vydržet, jaký plat podle situace v regionu asi tak budu mít až půjdu do práce /pokud nějakou seženu/...to se dá zjistit velice snadno - u nás je plat průměrného SŠ cca 8000-12000 čistého /mluvím o ženské z kanceláře, prodavačka tak 7000/.

Z toho plyne jednoduchý závěr - když nevyhraju v loterii, budu muset ve čtyřech lidech spoustu let žít z jakých financí???

Jo a souhlasím s Monty, nebudu polemizovat o hodnotě sourozeneckých vztahů, záleží jak se na počet dětí člověk dívá. Jestli tak, že třeba se sám musel v dětství uskromnovat a tak se houby stane, když svoje dítě třeba nebude moct držet na škole, protože to neutáhne.
A nebo jestli se na to dívá tak, že radši jedno dítě, aby mu mohl "dopřát". Myšleno vzdělání, koníčky atd...
Prostě dát mu to nejlepší a tím nemyslím značkové hadry.

Moje zkušenost je, že na tohle matky více dětí většinou moc nemyslí.

Mimochodem, řeči o tom, že dítě nemusí mít mobil. Já taky nejsem zrovna zastáncem esemeskujících osmiletých dětí, ale zastávám názor, že dítě by mělo mít pokud možno alespon tolik CO MÁ OSTATNÍ VĚTŠINA.

Tj. pokud by byl dneska mobil ojedinělý výstřelek pro bohaté, nekoupím ho. Ale pokud by kvůli tomu, že ho nemá, muselo být dítě za třídního chudáka, pak ho koupím a určitě si nebudu říkat, že je moje dítě rozmazlený spratek. To by skoro celá dětská populace v našem státě byla spratky, ne???

Nevím, ale některé pisatelky se mi zdají fakt odtržené od reality. Možná, že se jen snaží zakladatelku utěšovat a dodávat jí odvahy, jenže těšínská jablíčka??? A čtyři tácy na měsíc? Já zastávám zdravý rozum, myslím, že to co píše Monty o časem opadající hormonální bouři je pravda.
Rady jsou hezké, ale potýkat se bude muset zakladatelka pak sama. A dodávat si odvahy po spoustu dalších let taky.

A nemyslím, že partnerský vztah, kde jsou věčné hádky kvůli nedostatku peněz je nějaká zábava. Člověk vydrží leccos, ale musí mít před sebou vizi, že to za nějakou /krátkou/ dobu skončí.

Howgh

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.