| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

Když si to vezmu, tak naše finanční situace je o dost nižší, i když právě na výdajích jako je nutrilon nebo pleny (mám obyčejné látkové) dost ušetříme. Syn má 14 měs. a já pořád kojím - výhoda je, že dost věcí mám ještě po mně, příp. po mladším bráškovi. Z mojí mateřské zaplatíme výdaje za bydlení, jídlo a pojištění za nás i malého..no, a pak nám zbývá manželův "plat" - poslední rok studuje VŠ a pracuje na částečný úvazek jako učitel INF - F, takže má od 3500 - 5000 Kč (podle počtu odučených hodin)..z toho platíme mimořádky, takže toho též moc neušetříme..ale u nás je to jednodušší v tom, že manžel bude mít od září práci a tím pádem se nám zvýší rozpočet.

Nejdříve jsme chtěli mít 4 děti:-))) (manžel je z 5 dětí a já ze 3). Rozhodně už bychom měli rádi druhé, ale syn je dost živé dítě, tak ještě chvíli počkáme. Pak bych ráda na chvíli do práce - jako učitelka na 1. stupni už se do školy docela těším, pak jsem si řekla, že bychom mohli zas aspoň jedno, ale nevím, jestli už budeme chtít. Bojím se totiž toho, že pokud by to třetí bylo divoké a já měla přes 30, tak už ho tak nezvládnu..ale aspoň ty dvě děti. Taky, pokud by měl manžel slušný plat a vycházelo nám to, rádi bychom stavěli vlastní domeček, takže by nás čekala hypotéka.

Myslím si ale, že pokud člověk chce další dítě, určitě to vždy nějak udělá..protože myslím, že i u nás by se možná dalo něco málo víc ušetřit, a pokud i já po druhém půjdu do práce, zas nám stoupne finanční situace rodiny..takže se toho opravdu nebojím.

A souhlasím i s názorem, že pokud člověk dítě vychová tak, aby mu nevadilo, že holt mobil s videem mít nebude, ale přece ten jeho je taky fajn a spolužáci - vím, mám bráchu 15 let, a kolektiv dokáže být krutý, ale ví, že naši na to taky nemají a i když něco opravdu moc chce - kolikrát je to vidět, tak zase plánuje, až si bude vydělávat, že si třeba za první výplatu něco skvělého koupí ..a přece si toho za jeho penízky bude vážit mnohem víc.

No nic, už plácám jedno přes druhé:-). Myslím, že pokud po dítěti s manželem toužíte, moc bych se nerozmýšlela..je dobře, že uvažujete i takle, ale dvěma dětem je mnohem veseleji a s druhým to v začátku nebude tak náročné, protože už spoustu věcí máte..a pak půjdete do práce, takže taky budete mít trošku víc.

Rozhodnutí je ovšem na vás, tak držím palečky!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.