| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

No už jsem to tady psala, my měli privní dítě, když byl manžel na vysoké v r. 1991 (takže "chudoba") a to soc.dávky byly oproti tomu co dostáváte nyní opravdu směšné. Druhé jsme plánovali, až si vytvoříme určitou rezervu a budeme si moci druhé dítě "dovolit". Bohužel to potom jaksi nešlo, tak jsme se rozhodli, že tomu do mých 30let necháme volný průběh. Otěhotněla jsem 4měsíce před 30tými narozeninami. Rozdíl máme 8 a 3/4 roku.
Co se týká dovolených k moři jezdil manžel se synem nejdříve sám, a nyní jezdíme všichni. Jedeme na jeden týden k moři (starší už se brání zuby nehty, mladší "musí" má astma a alergie,my s manželem to přetrpíme) a jeden týden na kola u nás v ČR.
No nejsem zastáncem názoru stát nás uživí, nějak bude a tak. Já i manžel jsme asi "blbě hrdí", ale prostě nechceme být nikomu za nic vděční ani státu. Také jsme nikdy na život nenadávali, ale snažili se řešit si své problémy sami. Od dob zrušení celoplošných přídavků jsme o žádné ani nežádali.
Dnes máme dobré příjmy a snažíme se pomalu chystat zázemí synům, aby nemuseli procházet tím čím jsme procházeli my. To samozřejmě neznamená, že vše dostanou "zadarmo". Staršímu synovi už je 16 a tak už minulé prázdniny byl na brigádě, aby si zkusil vydělat penízky vlastníma rukama. Máme vlastně dva jedináčky, ale jako rozmazlenci mě nepřipadají a celkem mě tyto a podobné názory vytáčí. Radši uznám názor, že dítě mít nechci (nebo zatím nechci) než je "naflákat" a potom závistivě odsuzovat.
Každá máme svůj názor a tak bychom se měli brát. Také myslím, že platí v této duskuzi, že každý svého štěstí strůjcem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.