| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

Obávám se, že jste vůbec nepochopila, co jsem napsal.

To je možné, že těch dětí je Vám líto. Třeba máte i pravdu, třeba by mě jich bylo "líto" taky.

Znamená to ale, že by podle Vás bylo lepší, kdyby se několik z těch 6 dětí vůbec nenarodilo? A které? Dokázala byste se postavit před těch šest dětí a vybrat, které se nemělo narodit? To nejmladší? Tak mu zkuste říct: "Ty ses vůbec neměl narodit, tvoji starší sourozenci by aspoň měli lepší dovolenou."

Samozřejmě, že mi může být těch dětí trochu líto, stejně jako je mi líto, když je třena někdo nemocný. Ale to přece vůbec neznamená, že bych měl vidět alternativu v tom, že se to dítě vůbec nemělo narodit. To je přeci úchylné! Jaký má potom smysl, že Vám ho je líto (cítíte k němu tedy určité pozitivní emoce), když byste si zároveň přála, aby to dítě neexistovalo????

Když má někdo zlomenou nohu a bolí ho to, tak je Vám asi toho člověka líto. Takže se mu snažíte pomoct a neříkáte mu: "Vidíš, kdyby si to tenkrát Tvoji rodiče rozmysleli a Ty ses ůbec nenarodil, tak Tě teď ta noha nemusela bolet."

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.