| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě versus finance

Ono je to hodně o přístupu. Mám jedno dítě, víc jich neplánuju, ale ani tak ho nevychovávám k tomu, že může mít všechno, na co si ukáže a taky to nemá. Jak už jsem tu myslím psala, mám dojem, že skupina zastávající názor "peníze jsou až na druhém místě" se neustále točí na nepodstatných věcech (hadry, šminky, mobily, dovolené u moře), ale pokud mluvíme o konkrétní situaci rodiny, které po odečtení nutných výdajů zbývají 4000,- na měsíc, osobně si neumím představit, jak by se daly řešit právě ty výlety, kroužky apod. Můj syn nenosí značkové hadry, a když, tak jsou ze sekáče. Hraček má sice hodně, ale dost je jich poděděných, darovaných, a i ty co kupuju jsou levné (Lego dostal k Ježíšku od finančně lépe zajištěné tety, např.). U moře byl jednou, před 2 lety, a to jen díky tomu, že jela parta autem do Chorvatska a vyšlo to pro nás oba jen na 3500,-. Ale když jsem s ním šla na Matějskou, nemusela jsem mu složitě vysvětlovat, že na tuhle atrakci nepůjdeme, protože na to nemáme. Vzala jsem pětikilo a řekla mu, že to je na zábavu a jak s tím naloží je jeho věc. On samozřejmě neumí počítat, ale ví, že každá věc něco stojí a je zvyklý se ptát, maminko je tohle drahý nebo levný, můžeme to koupit, můžeme tam jít apod. V obchodě ví, že si může vzít jednu věc a ne víc, a když si vybere bonbóny za 40,- a já zrovna nemám dost peněz, normálně mu vysvětlím, že si musí vzít levnější, protože maminka teď nemá peníze. Ovšem neumím si představit, že by prostě nebyly na tohle peníze nikdy. Ne na ty bonbóny za 40,-, to je zbytečný luxus, který nemusí být. Ale ta jedna drobnost za 10,- udělá při deseti návštěvách v obchodě za měsíc stovku. Se 4000,- na měsíc se podle mne musí počítat každá stovka.
Tady se přece nebavíme o tom, že by to technicky "nešlo", jde to, samozřejmě. Jde o tu cenu, kterou je za to třeba zaplatit. O to, že na spoustu běžných (aspoň pro mne) věcí ta rodina nebude mít a bude to někoho z členů prostě mrzet. Nejsem bohatá, ale mám radost, když můžu jet se synem vlakem na výlet nebo ho vzít do mořskýho světa (vstup je snad dneska už přes 200,-), protože se mu to líbí a je to pro nás oba zážitek. Kdybych měla na 4 lidi 4000 na měsíc, seděli bychom doma a obírali kuřecí krky. Což mi jako ideální stav rozhodně nepřipadá...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.