| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Samozřejmě! Na mateřský budu pracovat…

Já jsem před nástupem na MD nikomu nic neslibovala a moc se těšila, jak si to doma s dítkem užiju. Hlavně v létě na zahradě. Ovšem můj zaměstnavatel měl zřejmě jiné plány. Takže mi navrhl, abych pracovala doma (na počítači). Upřímně řečeno se mi vůbec nechtělo, ale všichni do mě hučeli, jak budou pomáhat, tchýně že bude jezdit hlídat a vozit kočárek a že se každá kačka hodí. No, nakonec jsem nedokázala odmítnout. Nejen kvůli penězům, ale i kvůli tomu, že neztratím kontakt s prací, kterou mám ráda a i s kolegy. Nakonec to bylo v pohodě. Dcera byla opravdu extrémně hodné miminko, které spalo 16-18 hodin denně. Skoro vůbec neplakala, takže mi ani nevadilo, že tchýně nejezdí hlídat. Všechno jsem v pohodě zvládala levou zadní a ještě jsem si říkala, co ty matky na té mateřské dělají??? Já se nudila. Dcera spala venku v kočáru (vozit nechtěla), později si vydržela sama hrát a já klidně všechno udělala, práci i domácnost a ještě mi zbylo spoustu času na hraní a povídání s ní.
Dnes už je všechno trochu jinak. Po 2,5 letech přibyl syn, který do půl roka spal přes den 2x20 minut. Co to bylo platné, že v noci se probudil jen dvakrát (jiné maminky by byli asi šťastné), ale přes den bylo naprosto nemožné s ním cokoliv udělat. Navíc pořád vyžadoval nošení a v kočárku spal jedině, když se jelo. Vždycky jsem si myslela, že k tomuhle matky svoje děti vychovají (nošení a ježdění v kočáru), ale dneska už vím, že to tak být nemusí. Alespoň u nás. Prostě chtěl nosit a vozit. A jestli si myslíte, že tchýně začala jezdit a manžel víc pomáhá, tak ani omylem. Všechno je na mě. Takže musím říct, že toho mám kolikrát plný zuby a nejraději bych s prací sekla, ale to nejde. Chci se do svojí práce jednou vrátit a mám obavy, že by mi pak taky mohli říct, že už mě nepotřebují, když já jsem jim odmítla pomoct. Jedinou úlevou je, že dcera začala chodit ve třech letech do školky. Ale teď přes prázdniny bude doma, takže mě čekají perné dva měsíce. :-)
Takže jen rada na závěr. Dobře si rozmyslete, jestli pracovat při MD chcete nebo ne a jestli to budete zvládat. Na nikoho se nespoléhejte, jen sami na sebe. :-)))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.