| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Samozřejmě! Na mateřský budu pracovat…

díky, napsala jsi to přesně. Máme s manželem zkušenost z Velké Británie, kde je mateřská srandovní (snad 100 liber měsíčně?), přičemž třeba jen bydlení jde do tisíců (liber). Holky, které tam mají děti a které znám, MUSELY v jednom roce dítěte jít pracovat a za jesle dávají obrovskou část svého platu. Chůva je snad ještě dražší. Známe tam z rodin přátel velmi často realizovanou druhou možnost - bezdětné manželství. Naši nejlepší přátelé nám říkali, že když se brali (mají 2 děti), museli pečlivě zvažovat, zda dítě, nebo nadstandardní životní styl (oba VŠ). U nich zvítězilo dítě, resp. děti - už jsou velké, ale dodnes potřebují podporu rodičů, protože prostě Británie (ačkoli se bůhvíproč v Česku traduje opak) není sociální země ani za mák a tady OPRAVDU existují chudé rodiny, tak chudé, že nemají ani na jídlo. Sociální systém je nastavený velmi přísně a může se stát, že o jakoukoli podporu rodina prostě přijde a je úplně bez peněz (v ČR to známe snad jen od bezdomovců a ani od těch ani ne...). Dítě je v UK tak drahá záležitost (a to mluvím opravdu "jen" o penězích), že je úplně běžné dítě nemít. Známe několik zhruba padesátiletých párů, které mají psy (koně...), jsou bezdětní a velmi šťastní. Myslím, že to k nám přijde, snad pak budeme velkoryseji a tolerantněji koukat na fenomén mateřské dovolené.
Mám kamarádku, která je čerstvě matka a tak si to užívá, že jsem si jistá, že z ní časem bude jen žena na mateřské - že bude mít x dětí po sobě. Nikdy dřív nedělala žádnou kariéru (prodávala) a teď je nadšená máma. Já prostě taková nejsem. Potřebuji si ODPOČINOUT (ano, odpočinout :-)) v práci, a ačkoli malou strašně moc miluju, kdybych s ní byla 24 hodin denně, byl by ze mne uzel nervů. Navíc si neumím představit, že kdybych s ní byla x let takto doma, byla bych jednou uvážlivá matka, která se nebude bránit "odtržení" dítěte od rodiny v dospělosti. Asi bych měla pocit, že na ni "mám nárok" atd. Možná to zní tady jako divné psaní, ale podle mě i tu (zdánlivě) vzdálenou budoucnost dítěte formujeme už nyní, když je malé. Některé matky to určitě dokážou - být obětavé, dát dítěti vše, a pak je "nechat jít" a najít si jiný objekt žití. Já to neumím a jsem ráda, že mohu na MD pracovat. Spíš jsem zvědavá, jak to bude u druhého dítěte, které chceme a plánujeme, protože to už bude organizačně trochu náročnější :-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.