| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kinetóza aneb Proč se dělá dětem za jízdy špatně?

Protože mi nejde přidat nový příspěvek, lípnu svůj třeba sem...

Jsem asi exot, ale mám nevolnosti až teď jako dospělá. Jako dítě jsem nezvracela v dopravních prostředcích NIKDY. Mohla jsem si za jízdy číst, jíst u toho, sedět proti směru jízdy, hrát si, dívat se nablízko, do dálky, zkoušet si na předměty za jízdy šilhat, záměrně si "rozostřovat" vidění (abych viděla v té rychlosti vysloveně jen šmouhy) - no cokoli.
Od cca 23 let, kdy jsem měla jedno období plné stresů, se u mě krom spousty alergií projevila i kinetóza a úzkostné stavy. Dneska můžu být pouze řidič (přestala jsem ovšem řídit, když jsem otěhotněla - jednoduše mám strach a nevěřím svým reflexům ani úsudku v "technických" věcech - odhad dopravní situace apod.), nebo jako spolujezdec manžela nebo mé matky. S nikým jiným si do auta nemůžu sednout, je mi během několika minut na zvracení a na omdlení, a to i v případě, že dotyčný řidič jede extrémně opatrně. Občas se mi při špatném vzduchu dělá zle i v tramvaji, metru a autobusech, zvlášť cítím-li z někoho alkohol nebo silný parfém kombinovaný s rozkládajícím se potem. Meziměstská jízda busem pro mě nepřichází v úvahu, protože bych těsně za Prahou vystupovala a šla pěšky. Před těhotenstvím mi pomohla odblokace kineziologií, ale po šestinedělí se mi potíže vrátily a zase si mi bývá zle.
Je tu někdo podobný? Zatím každý, kdo to o mně ví, jen kroutí hlavou, jak je možné, že jako dítě jsem mohla jezdit na a v čemkoli, jako dospělá abych jen chodila pěšky :-)

Perlička na závěr: Jako osmnáctiletá jsem byla v Disneyworldu. Ten den mi bylo zle od žaludku (od té doby nepiju nápoje s aspartamem, který byl příčinou) a byla jsem ráda, že autobus měl WC, kde jsem si mohla "odložit" a nevystavovat se zrakům ostatních s pytlíkem v ruce. V Disneyworldu jsem si řekla, že je mi sice pořád zle, ale s prázdným žaludkem by se mi už žádný trapas stát neměl. Tak jsem vlezla na první zajímavě vypadající atrakci (Mad tea party) - a světe div se! slezla s žaludkem naprosto klidným. Ta atrakce mě prostě "srovnala" :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.