| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Samozřejmě! Na mateřský budu pracovat…

Ahoj všem.Mám 9měsíčního syna a díky mé rodině mohu být na MD tak dlouho, dokud to bude potřeba. Přiznám se, že jsem neměla čas přečíst úplně všechny příspěvky, proto se může stát, že už tady padly názory, že tradiční svět je prostě špatně nastaven.
Mám tím na mysli to, že podíváme-li se do přírody, vychovávají se mláďata v tlupách (píši např.o gorilách, šimpanzech - kteří jsou člověku, jako živočišného druhu podle vědců nejblíže). Souhlasíte-li s tím, že člověk je tvor společenský, dá se předpokládat, že soužití s více lidmi dříve bylo normální - přirozené. Nebyl potom problém zůstat"doma" a starat se o mládě.
Protože se o přírodu celá rodina zajímáme, učíme se z ní. Vidíme-li, že je dítě šťastné, vidí-li nás pohromadě, každý se mu věnuje takovou část dne, kolik může, hodně ho to rozvíjí, protože každý mu dáváme jiné podněty. Největší část samozřejmě zastávám já, ale i dítě má rádo změnu. Nikam mu však neodcházím. Zatímco si hraje s jedním z osmi čelenů naší rodiny (žijeme pod jednou střechou 3 páry - různě rodinně propletené, babička a 15ti letý syn jedné z žen), jdu třeba vařit nebo uklízet, takže dítě ví, že jsem po ruce, kdykoliv potřebuje(třeba nakojit).
Je mi to až hloupé psát, jak spokojení tu všichni jsme, protože maličký má všechno, co potřebuje (a nemyslím tím nic materiálního jako hezké oblečení, drahé hračky apod), ale pozornost a péči lidí, kteří se mu neustále věnují. U nás neexistuje, že by byl malý na minutu sám. Nemáme ani postýlku, protože nám to připadalo, že bychom jej odkládali do klece. Nemáme ani žádné ohrádky, sedačky apod, kde bychom jej vědomě odložili. Doma jsme stále 3ženy a 1 nebo dva muži, podle toho jakou mají práci, takže se o domácnost krásně podělíme.
Z příspěvků, které jsem tu četla, jsem vycítila nepohodu pisatelek. Na jednu stranu chtějí mít dítě, což je přirozené. Na druhou však chtějí (někdy musí) do práce a to mi přirozené nepřijde. Podíváme-li se, jak žijí např. ti šimpanzi (snad se nikdo nezlobí, že lidi takto přirovnávám), tam se mládě také učí od dospělých a do určitého věku je zavěšeno na matce. Celá tlupa však matce s mládětem poskytuje bezpečí, což cítím i já u nás doma. Vůbec si nedovedu představit bydlet a žít jen se svým mužem. Jak bychom to všichni všechno zvládali? Vždyť pro samý spěch, práci, a všechno co dnešní "tradiční" život bohužel nese bychom se ani neužili. Nevím jak vám, ale mně z toho plyne to, že je zcela přirozené žít ve více lidech, protože v tom je velká svoboda, ač to asi bude pro mnohé lidi nepředstavitelná věc.
Lidé se začali tak oddělovat, až nakonec žijí pouze v párech a jak je vidět i z příspěvků to prostě nestíhají. Někteří si ani sami sobě nepřiznají, že to nezvládají. Což je vidět v tom, že další osoby pak nechají, aby se o jejich dítě staraly...
Myslím si, že není chyba v lidech samotných, ale v systému jako takovém. Lidé jsou moc ovlivnitelní. Když všude vidí, že se má žít jen v páru a každý chce být ve svém a každá mladá holka chce být paní domu, to je pak vidět výsledek. Ať chceme nebo ne, výsledek je vidět přece na dětech. A vám se líbí, jak se chovají dnešní děti?
Má člověk žít na Zemi sám za sebe (jako že chce pracovat-kariéra,koníčky,dovolené) anebo tu má být pro ostatní a pro zachování rovnováhy? Mohou tradice, politici, média vyřešit tuto situaci lidí lépe než nám dala do vínku příroda?
Každý z nás má přírodu rád, tak by stačilo se do ní jen podívat a sama ukáže cestu k řešení, i když už máme civilizaci. A jestli je přirozené nebo ne, že člově má žít ve více lidech, protože to všem ulehčí život, mají více radosti, mnoho opory a lehce se uživí, když dají peníze společně dohromady, to ať si každý čtenář přebere sám. Podíváte-li se do přírody, tam žijí tvorové i v mnohem větších skupinách než 8 a také se domluví...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.