| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Samozřejmě! Na mateřský budu pracovat…

Andreo - NEMUZES ani nahodou srovnavat situaci deti v DD a deti pracujicich matek - to je takove nebe a dudy, ze se mi ani nechce verit, ze neco takoveho vubec zminis. Deti pracujicich matek maji vlastni domov, porad stejnou mamu, ktera je rano a vecer pomazli a velka vetsina z nich pres den ma aspon par hodin na hrani a jine cinnosti. Ja bych Ti tu taky mohla naznacovat hypotezy o unavenych frustrovanych matkach v domacnosti, ktere dite akorat posilaji, at si jde hrat samo apodobne... to je ale uz uroven, na kterou jit nechci.

Co je to prave pro nasi zemi je dobra otazka - rada bych poznala Tvuj nazor, jak ten soucasny model zemi prospiva a hlavne odkud by se mely brat penize na vsechny ty socialni podpory, materskou, duchody, zivotni minimum, lekarskou peci, normalni infastrukturu jako silnice a osvetleni, kulturu a tak dale a tak podobne. Jestlize zena zustane doma 8 let, jakou ma sanci na navrat do kvalitniho zamestnani? Co potom takova zena dela, kdyz se manzel rozhodne, ze v rodine nechce zustat. To je spravny model, aby statni pokladna nejdrive takove zene platila 8 let materskou a pak zrejme dlouha leta podporu v nezamestnanosti? A kdyz se k takovemu modelu rozhodne vetsina populace, tak odkud myslis, ze ty penize pritecou? Myslis, ze ty zapadni modely jsou tu proto, ze jejich vlady touzi po traumatizovanych detech?

Mas nejake zkusenosti z zivotem v USA? Vis, jake deti utikaji z domovu? Mas pocit, ze to jsou vylucne deti pracujicich matek? Andreo - hrozne tady zevseobecnujes. Pripad Tvych sousedu je krasny - ale alespon dve z tech deti nebydli s rodici pod jednou strechou, cili ziji samostatne. To, ze se schazeji, je krasne - ale - je zrejme dost velke stesti, ze si vsichni dokazali najit praci v okoli. Nevim, kde je Tvoje vesnice, ale zdaleka to neni pravidlo. Je to jiste zivot krasny a poklidny - ale neni pro kazdeho. Mne timhle vubec nic nedokazujes, protoze ja jsem proste jina povaha - ja jsem rada, ze jsem si mohla procestovat svet, ze jsem poznala jine kultury a fantasticka mista a lidi. Ja jsem ten zivot, ktery popisujes, zit mohla, kdybych si vzala kluka, se kterym jsem chodila v 18 - byl z vesnice 4 km od meho rodneho mesta - byla bych zrejme zila s jeho rodici v jejich dome, nase deti by mely obe babicky za rohem a ne jako dneska kazdou v jine zemi. Ale ja takovy zivot nechtela a nechci. To samozrejme v zadnem pripade nijak nesnizuje hodnotu takoveho zivota pro ostatni lidi - jestli je to jejich volba, tak v poradku - preju jim jen stesti a spokojenost. Nicmene opet tenhle priklad nedokazuje spravnost ceskeho modelu - protoze znam osobne kolegyni v USA, ktera tenhle zivot taky zije - rodice par minut od jejich domu a vsichni se denne vidaji, protoze rodice pomahaji s detmi (kolegyne pracuje). Na tom neni nic vyjimecneho ani nic ceskeho. A doufam, ze mi nechces tvrdit, ze v CR neexistuji deti matek v domacnosti, ktere by nezily daleko od rodicu a nebo se jim odcizily (znam bohuzel nekolik pripadu a neni to vubec zpusobeno nejakou pracujici matkou). To, co najdes v CR najdes s prehledem v ostatnich zemich.

Ja prece nikde netvrdim, ze "matky, které chodí do práce se věnují dětem kvalitněji a intenzivněji" - to vubec ne - ja tvrdim, ze se svymi detmi mohou mit stejne naplneny a bohaty vztah jako ty nepracujici. Jestli Ty jsi se svou volbou spokojena - tak je to jen dobre. Ja jsem se svou volbou taky spokojena. Jenze - zatimco vetsina pracujicich matek netvrdi matkam v domacnosti, ze to delaji spatne, jsou to prave nepracujici matky, ktere tohle tvrdi tem pracujicim - a to je zasadni problem. Proc - to nevim, proc to ty matky doma tak stve, ze nekdo chodi do prace, je mi fakt zahadou. Proc lide zaviraji oci nad rodinami, kde se rodice hadaji nebo jsou si neverni, ale maji pocit, ze pracujicim matkam je potreba vytmavit fakt, ze si dovolily na materske pracovat.

Ja jsem tuhle diskusi nebrala na urovni "TY" versus "JA" - jen jsem pouzivala priklady ze sveho okoli. Proste jedine, co chci, je, aby matky v domacnosti prestaly naznacovat, ze pracujici matky svym detem skodi. Aby uznaly, ze i pracujici matky mohou byt dobre mamy a mit s detma hezky vztah. Ze kazda rodina je jina, a ze prave proto si to kazdy dokaze vyresit po svem a presto muze vsude panovat spokojenost a soulad.

Tot vse.

Kimmy

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.